Cristiano Ronaldo: Leo Messi to wspaniały piłkarz, ludzie nigdy o nim nie zapomną

Ela Rudnicka

13 sierpnia 2019, 13:30

Sport

105 komentarzy

Cristiano Ronaldo w dokumencie "The Making Of" przygotowywanym przez platformę DAZN wypowiedział się m.in. nt. Leo Messiego.

Różnice między nim a Leo Messim: Różnica polega na tym, że ja grałem w różnych klubach i wygrywałem z nimi Ligę Mistrzów. Sześć razy z rzędu byłem najlepszym strzelcem tych rozgrywek. Nie ma wielu piłkarzy, którzy mieliby pięć tytułów Ligi Mistrzów, dlatego też myślę, że identyfikuję się z tymi rozgrywkami.

Leo Messi: To wspaniały zawodnik, będzie zapamiętany nie tylko przez zdobyte przez niego Złote Piłki, ale przez to, że zawsze, rok po roku, jest jednym z najlepszych, tak samo jak ja.

Zidane: Sprawił, że poczułem się wyjątkowy. Nie zmienił sposobu mojej gry. Pozostałem tym samym zawodnikiem. Oczywiście bardzo mi pomógł. Szanowałem go jako osobę, a kiedy został moim trenerem, poznałem go lepiej i polubiłem go jeszcze bardziej. Za to, jaki jest, jak się wypowiada i jak mnie traktował.

Forma: Dużo kosztuje utrzymanie odpowiedniego poziomu i bycie na szczycie. Moje atletyczne i smukłe ciało nie spadło z nieba. Mówię to w żartach, ale jest w tym trochę prawdy. Za tymi tytułami kryje się dużo pracy. Pracuję najpierw po to, żeby wygrywać z drużyną, co później pomaga w zdobywaniu nagród indywidualnych. Wstaję rano, żeby trenować i coś osiągnąć, a nie tylko po to, żeby zarobić pieniądze. Ich akurat mi nie brakuje, dzięki Bogu. Chcę wywalczyć sobie miejsce w historii futbolu, wygrywać jeszcze więcej.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Z MU Ronaldo wygrał raz LM bo Leo był jeszcze za młody i raz też z nim przegrał. Tytuły w Realu są jego, król strzelców i nagrody też jego, ale ja całe życie będę pamiętać jak w grupach z kelnerami nabijaj statystyki, w losowaniach miał zawsze szczęście (przypadek? Nie - UEFA), a w finałach z Atletico go nie było.

Z drugiej strony zawsze będę pamiętać Messiego, jego potrójne korony, laserowe podania w ulice, niemożliwe dryblingi, rzuty wolne, asysty, nietuzinkowe bramki i oddawane karne kolegom.

@Naturopata akurat Ronaldo w ostatnich 3 sezonach stawał się bestia dopiero w fazie pucharowej. Przecież w 16/17 gościu od ćwierćfinalow załadował 10 bramek.

@Kwasiak98 Nie ma co wypominać, ale dwumecz z Bayernem, który był baaaardzo kontrowersyjny, właśnie przez Bramki Ronaldo ze spalonego między innymi, ustawił ten wynik.

@Naturopata każdy pamięta to co chce , a to ty jesteś zaślepiony i na siłę umniejszasz Ronaldo

@AxelF Barca - Chelsea -> Ovrebo. Pozdrawiam :)

@czesctuam inter, PSG ze Zlatanem, Arsenal i nieuznany gol Messiego na 2-1 i wiele wiele innych, nie pozdrawiam.

@czesctuam A tydzień wcześniej: Chelsea - Barca -> Stark. Również pozdrawiam :)
« Powrót do wszystkich komentarzy