Cristiano Ronaldo: Leo Messi to wspaniały piłkarz, ludzie nigdy o nim nie zapomną

Ela Rudnicka

13 sierpnia 2019, 13:30

Sport

105 komentarzy

Cristiano Ronaldo w dokumencie "The Making Of" przygotowywanym przez platformę DAZN wypowiedział się m.in. nt. Leo Messiego.

Różnice między nim a Leo Messim: Różnica polega na tym, że ja grałem w różnych klubach i wygrywałem z nimi Ligę Mistrzów. Sześć razy z rzędu byłem najlepszym strzelcem tych rozgrywek. Nie ma wielu piłkarzy, którzy mieliby pięć tytułów Ligi Mistrzów, dlatego też myślę, że identyfikuję się z tymi rozgrywkami.

Leo Messi: To wspaniały zawodnik, będzie zapamiętany nie tylko przez zdobyte przez niego Złote Piłki, ale przez to, że zawsze, rok po roku, jest jednym z najlepszych, tak samo jak ja.

Zidane: Sprawił, że poczułem się wyjątkowy. Nie zmienił sposobu mojej gry. Pozostałem tym samym zawodnikiem. Oczywiście bardzo mi pomógł. Szanowałem go jako osobę, a kiedy został moim trenerem, poznałem go lepiej i polubiłem go jeszcze bardziej. Za to, jaki jest, jak się wypowiada i jak mnie traktował.

Forma: Dużo kosztuje utrzymanie odpowiedniego poziomu i bycie na szczycie. Moje atletyczne i smukłe ciało nie spadło z nieba. Mówię to w żartach, ale jest w tym trochę prawdy. Za tymi tytułami kryje się dużo pracy. Pracuję najpierw po to, żeby wygrywać z drużyną, co później pomaga w zdobywaniu nagród indywidualnych. Wstaję rano, żeby trenować i coś osiągnąć, a nie tylko po to, żeby zarobić pieniądze. Ich akurat mi nie brakuje, dzięki Bogu. Chcę wywalczyć sobie miejsce w historii futbolu, wygrywać jeszcze więcej.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Możecie mówić, że narcyz, egoista, itd. Ale powiem wam szczerze, że jakbym tyle osiągnął co on to też byłbym zapatrzony w siebie. I chwała mu, że mówi na głos to co myśli, a nie sili się na dyplomację.

@TheMefju To znaczy, że jesteś małym człowieczkiem. Spójrz na Messiego, De Jonga czy Inieste. Messi to obiektywnie mówiąc najlepszy zawodnik jaki do tej pory chodził po planecie i nigdy się nie wywyższa i robi swoje. De Jong gra rewelacyjnie i jak dostał zawodnika meczu to mówi, że nie zasłużył. Iniesta tak samo czysty geniusz który w sezonie bodajże 2010 powinien dostać on ewentualnie Sneijder złotą piłkę i też nigdy nie narzekał, zawsze z klasą.

Takich ludzi się szanuje i noszenie ich koszulki na plecach mówi o Tobie coś więcej niż to, że lubisz jak dany piłkarz gra.
No ale to trzeba samemu coś mieć w głowie, żeby to rozumieć.
« Powrót do wszystkich komentarzy