Cristiano Ronaldo: Leo Messi to wspaniały piłkarz, ludzie nigdy o nim nie zapomną

Ela Rudnicka

13 sierpnia 2019, 13:30

Sport

105 komentarzy

Cristiano Ronaldo w dokumencie "The Making Of" przygotowywanym przez platformę DAZN wypowiedział się m.in. nt. Leo Messiego.

Różnice między nim a Leo Messim: Różnica polega na tym, że ja grałem w różnych klubach i wygrywałem z nimi Ligę Mistrzów. Sześć razy z rzędu byłem najlepszym strzelcem tych rozgrywek. Nie ma wielu piłkarzy, którzy mieliby pięć tytułów Ligi Mistrzów, dlatego też myślę, że identyfikuję się z tymi rozgrywkami.

Leo Messi: To wspaniały zawodnik, będzie zapamiętany nie tylko przez zdobyte przez niego Złote Piłki, ale przez to, że zawsze, rok po roku, jest jednym z najlepszych, tak samo jak ja.

Zidane: Sprawił, że poczułem się wyjątkowy. Nie zmienił sposobu mojej gry. Pozostałem tym samym zawodnikiem. Oczywiście bardzo mi pomógł. Szanowałem go jako osobę, a kiedy został moim trenerem, poznałem go lepiej i polubiłem go jeszcze bardziej. Za to, jaki jest, jak się wypowiada i jak mnie traktował.

Forma: Dużo kosztuje utrzymanie odpowiedniego poziomu i bycie na szczycie. Moje atletyczne i smukłe ciało nie spadło z nieba. Mówię to w żartach, ale jest w tym trochę prawdy. Za tymi tytułami kryje się dużo pracy. Pracuję najpierw po to, żeby wygrywać z drużyną, co później pomaga w zdobywaniu nagród indywidualnych. Wstaję rano, żeby trenować i coś osiągnąć, a nie tylko po to, żeby zarobić pieniądze. Ich akurat mi nie brakuje, dzięki Bogu. Chcę wywalczyć sobie miejsce w historii futbolu, wygrywać jeszcze więcej.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Różnice między nim a Leo Messim są takie,że on zawsze będzie w cieniu Leo
a poza tym Argentyńczyk nawet jak jest poniewierany to się nie turla,nie macha skrzydłami i nie płacze tylko jak prawdziwy facet wstaje i dalej robi to co do niego należy.

@Pustelnik akurat to Kris jak już wstał po turlaniu to dalej robił to co do niego należy - motywował drużynę i gryzł trawę. Szalone końcówki dzięki którym wygrywali to była jego mentalność.

@Pustelnik hmm jakoś tego cienia nie widzę. Poza tym sam jestem ciekaw jak Leo poradziłby sobie w innym zespole -np.w Anglii (a Argentynie tej różnicy nie robi). Ciężko powiedzieć że jeden jest w cieniu drugiego, bo to raczej napędzali się nawzajem, a ciemnogród będzie umieszczał kogoś w cieniu. Ciężko porównać osiągnięcia obu. Messi ma wrodzony talent, a Ronaldo osiągnął wszystko ciężką pracą - jeśli mam być szczery, to swoje dzieci uczyłbym żeby miały taką wiarę jak cristiano i taką determinację jak on. Można się śmiać z Cristiano zdobył mistrzostwo w 3 różnych ligach, ma 5 mistrzostwo LM ( z dwoma różnymi klubami), jest mistrzem europy, więc sorry ale ja tego cienia nie widzę i każdy kto nie ma erekcji na widok Messiego i nie jest po prostu wyznawcą piłkarza doceni ich obu i ich różne zalety. Messi tańczył kiedyś z piłą jak Tsubassa, Ronaldo za to nie zapomnę z jego rzutó wolnych - tzw. liścia. Ronaldo jest wielkim motywatorem na boisku, a Leo nie jest liderem. Natomiast nikt tak nie czaruje, nie ma takiego przeglądu pola i wpływu na grę jak Leo.

@Lucassito tak tak Messi ma wrodzony talent Ronaldo ciezka praca sadze ze obaj tak samo ciężko pracują trzymają diete trenują itd. pozatym co to za ciezka praca grać w piłke :) Ronaldo ma jedyna przewagę nad Messim gdy druzynie nie idzie to nie spuszcza głowy w dół tylko walczy motywuje reszta przemawia na Messiego

@ef ehhhh ..tak tak ... uwielbiam te porównania. Ludzie są tak ograniczeni umysłowo że nie potrafią docenić dwóch wyśmienitych zawodników, których dzielą lata świetlne od reszty. Zawsze trzeba drugiego zdisować, bo przecież grał w realu. Poza tym ciężko porównywać ich, bo Leo od początku grał tylko w jednej drużynie i wszystko jest pod niego ustawione. Ronaldo udowadniał swoją jakość w 4 ligach - dlatego nie można ich porównywać - dwóch genialnych kosmitów.

@Lucassito wiesz dla mnie zawodnik jest więcej warty gdy umie rozgrywać pilke przejść kilku pilarzy dograc strzelić natomiast Ronaldo ma mocniejsza głowe psychikę w trudnych chwilach na boisku

@ef zawodnik jest najwięcej warty, kiedy drużyna gra wielkie g***. a on bierze na siebie odpowiedzialność i w najważniejszych meczach wygrywa mecze i jest decydujący o triumfie. To że ktoś strzeli 6 bramek ogórom, przejdzie 25 piłkarzy, czy będzie podawał plecami jest fajne, ale nie stanowi o wielkości piłkarza. Wg mnie obaj są decydujący i oba kluby (real już stał się średniakiem), a Barcelone o ile dobrze nie poprowadzi jego odejścia i odpowiedniego przejęcia drużyny czeka to samo. Załóożmy że Leo pogra jeszcze 4 lata na takim poziomie - wtedy nie będzie już tu ani Griezmana, ani Suareza, ani Neymara. Jeden będzie w stnach, drugi nie wiadomo, a trzeci na jakimś dobym secie na Ibizie

@Lucassito Messi w repce nie robi różnicy? On sam ich dociągnął w 2014 do finału a w 2018 na mundial więc takie gadanie :D

@MalanPL nie chodzi, że nie robi różnicy, ale kurde - to jest Argentyna - Messi, Aguero, Dybala, Martinez, Di Maria, Otamendi - przecież z takim składem, to oni powinni być cały czas jako jeden z faworytów, a jednak coś jest nie tak ... dlatego tez bardzo jestem ciekaw Leo w innej drużynie w Lidze angielskiej - naprawdę bardzo jestem ciekawe jakby tam sobie radził

@Lucassito powiem tak Messi wszedzie dałby rade i pewnie by wykrecal lepsze liczby niz cristiano

@Skila_nie_kupisz niezbyt mądry komentarz,

@JaSzymon a co d... cie boli przecież Messi rok w rok kreci lepsze liczby niz cr

@Skila_nie_kupisz nie boli mnie dupą, ale jak możesz pisać że wykręcałby lepsze liczby, skąd taka pewność? Messi zawsze był w lidze hiszpańskiej ronaldo już był w 4 różnych i Ronaldo liczby wykręcał a Messi nie bo go nigdzie indziej nie był także po co wogóle tak piszesz? To jest bez sensu

@JaSzymon skoro w lidze hiszpańskiej wykręca lepsze liczby to niby czemu w innej miał by być gorszy
« Powrót do wszystkich komentarzy