Niesamowite statystyki Frenkiego de Jonga w meczu z Napoli

Ela Rudnicka

11 sierpnia 2019, 10:15

Mundo Deportivo

72 komentarze

Frenkie de Jong wie, dlaczego przeszedł do Barcelony. Holender chce grać jak najwięcej, pomagać drużynie i rywalizować z najlepszymi, co było widoczne w jego wczorajszym występie w meczu z Napoli na Michigan Stadium.

Pomocnik odzyskiwał piłki, zachwycał krótkimi oraz długimi podaniami, a także rozpoczął akcję, która zakończyła się pierwszym golem Griezmanna w barwach Barcelony. Co więcej, bramka Dembélé na 4:0 padła po jego głębokim podaniu.

Najlepiej jakość jego występu oddają statystyki. Holender był piłkarzem, który najwięcej razy miał kontakt z piłką (92) oraz zapisał na swoim koncie najwięcej podań (78). 92,3% z oddanych przez niego podań było celnych. Mundo Deportivo podaje te liczby za organizatorem meczu.

Jedną z największych zalet Holendra jest jego wszechstronność. We wczorajszym meczu  wystąpił na pozycji piwota, wysyłając Sergio Busuquetsa na ławkę. Innym razem może jednak zagrać na innej pozycji w drugiej linii, pozbawiając tym samym miejsca w składzie innego z kolegów.

Po spotkaniu pochwał nie szczędził mu Ernesto Valverde: "pokazał, że jest wspaniałym zawodnikiem". W bardzo pozytywny sposób na jego temat wypowiedział się również trener rywali Carlo Ancelotti: - myślę, że jest znakomitym pomocnikiem. Gra z dużym spokojem i świetnie poradzi sobie w Barcelonie.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Zdecydowanie jeden z najlepszych transferow tego okna w ogole, na podium z Hazardem niestety i de Ligtem, ale mysle ze z tej trojki w najblizszych latach to właśnie Frenkie bedzie mial najwiekszy wplyw na gre swojej druzyny :) w ogole gdybysmy jeszcze zamienili Cou na Neya to byloby zbyt cudowne zeby moglo byc prawdziwe, wszystkie pozycje obstawione, fajna lawka, glebia skladu niesamowita, na papierze wyglada ta kadra znakomicie, zobaczymy jak w praktyce, ale jestem dobrej mysli :)
« Powrót do wszystkich komentarzy