222 komentarze

4:0

SSC Napoli

NAP

Barcelona pewnie pokonała Napoli 4:0 na Michigan Stadium. Worek z bramkami rozwiązał się dopiero w drugiej połowie. Na listę strzelców wpisali się Antoine Griezmann, Ousmane Dembélé oraz dwukrotnie Luis Suárez.

W drugim meczu z Napoli rozgrywanym w czasie amerykańskiego tournée Ernesto Valverde nie zdecydował się na wystawienie od pierwszej minuty żadnego z młodych piłkarzy Barcelony B.

W pierwszej połowie ostatniego testu przed startem rozgrywek Primera División Barça była zdecydowanie przeważającą stroną na Michigan Stadium i zwłaszcza w pierwszych minutach zdominowała Napoli. Mimo długiego utrzymywania się przy piłce, brakowało jednak klarownych okazji do zdobycia bramki. W 14. minucie Antoine Griezmann był bliski zdobycia swojego pierwszego gola w barwach Barçy, ale piłka po jego strzale przeszła blisko obok słupka bramki strzeżonej przez Mereta.

Nieliczne wypady ofensywne włoskiej drużyny były nieskuteczne i nie stanowiły żadnego zagrożenia dla ter Stegena. Wraz z upływem czasu tempo gry spadło i dopiero w 41. minucie nieco żywszą akcją popisał się Ousmane Dembélé. Jego uderzenie zostało jednak pewnie obronione przez włoskiego golkipera. Kilka minut później groźnego strzału próbował jeszcze Luis Suárez, ale i tym razem Meret był górą. Ostatecznie obie drużyny zeszły na przerwę przy bezbramkowym remisie.

Barcelona rozpoczęła drugą połowę bez zmian. Już dwie minuty po rozpoczęciu gry wynik meczu otworzył Luis Suárez. Urugwajczyk dopadł do piłki odbitej przez Mereta po strzale Griezmanna i spokojnie skierował ją do bramki.

W kolejnych minutach Barça nie przestawała atakować i intensywnie szukała następnych bramek. Niecałe 10 minut później podopieczni Valverde dopięli swego. Po bardzo ładnej zespołowej akcji i asyście Jordiego Alby, bramkę zdobył Antoine Griezmann. Francuz nie miał większych problemów z umieszczeniem futbolówki w siatce i mógł się cieszyć ze swojego premierowego trafienia w nowych barwach. To jednak nie był koniec ofensywnego festiwalu Blaugrany. Dwie minuty później na listę strzelców ponownie wpisał się Suárez. Urugwajczyk odebrał podanie od Dembélé i pokonał Mereta mierzonym strzałem sprzed pola karnego.

W 63. minucie wspaniałą akcją popisał się Ousmane Dembélé. Francuz wpadł w pole karne Napoli i precyzyjnym uderzeniem po ziemi podwyższył wynik meczu na 4:0. Ernesto Valverde wykorzystał znakomity moment swojej ekipy i przeprowadził pięć zmian. Na boisku zameldowali się Arthur, Arturo Vidal, Coutinho, Rafinha oraz Umtiti. Miejsce na ławce zajęli natomiast Suárez, Griezmann, Semedo, Piqué i Aleñá.

W 75. minucie doszło do szóstej i ostatniej zmiany w obozie Dumy Katalonii. Abel Ruiz zastąpił Dembélé. Chwilę później groźnym strzałem próbował zaskoczyć Rafinha, ale tym razem Meret nie dał się pokonać. Choć Barça stwarzała sobie jeszcze okazje, wynik meczu nie uległ już zmianie.

Dwa mecze z tym samym przeciwnikiem i dwa różne zestawienia pomocy i widać ile daje młodość polotu w naszej grze . Jeśli nadal EV będzie się upierał przy dziadkach to niech spada z tego klubu !

Zakochałem się w De Jongu, obyśmy mogli jak najwięcej takich meczy w wykonaniu Barcelony oglądać w nowym sezonie.

Po tym meczu można śmiało powiedzieć, że Neymar bardziej potrzebuje nas, niż my jego w chwili obecnej. Niewątpliwie wniósłby jakość na lewe skrzydło, jednak tragedii nie będzie, gdy nie zjawi się na Camp Nou.

Jeden błąd w życiu już popełnił, ewentualny transfer do Madrytu i gra z wypalonym CKM w środku odbije mu się szybciej czkawką, niż dolary szejka.

Dawno tak fajnie nie oglądało mi się gry Barcy...

De Jong musi grać w podstawowej 11. Już od tego piątku. Ernest niech nawet nie próbuje z tym kombinować bo się mocno pogniewamy.

De jong chłopie ale nam potrzebny był taki zawodnik w środku pola... Żeby tylko Ernest nie bał się na niego stawiać. Świetny pomocnik

De Jong co dzis gra to powinno video wisieć w muzeum sztuki nowoczesnej, poezja

Rakitic wyląduje w PSG zapewne i nie wazne czy do nas trafi Neymar.

Jego czas juz był - on to widzi. Nie pogra sobie w tym sezonie.
De Jong, Alena. Piug, Artur - to są nowi pomocnicy Barcy

De Jong szybko sie nudzi bezproduktywnym klepaniem i szybko rusza do przodu z pilka. Mila odmiana dla Busiego.

Dlaczego nie gra Neymar?

@fanoflakers zabłysnąłeś.

Zajebiście w pomocy ;) jedziemy po swoje

Dembele gra dobrze - ale to nie jest jego max.
Suarez średnio - ale mocno presuje napoli.

De Jong gwiazda.

Ciekawe co ma teraz w glowie Ernest po tak pieknej czesci drugiej polowy... zapewne: "hmm to nie moj styl, Rakitic i Busquets wybieram was!"

@fenix1983 z całym szacunkiem dla niego/nich, ale gra bez Rakiety i Busiego w środku wygląda lepiej, szybciej, z pomysłem, bez strat.tylko co na to EV, może za ładnie i za szybko gramy i nie na 1:0i obrona. Może znowu będzie można czerpać radość z oglądania Barcusi. Wiem to tylko jeden mecz i nie ma co oceniać, ale mamy jeszcze Leo, a to tylko plus.

Już dariooo napisał, że w meczach z Napoli zdecydowanie lepiej spisała się nasza pomoc składająca się z młodzieży niż dziadków. Zgadzam się w 100%. Nie było spowalniania akcji ani robienia zbędnych kółeczek i zagrywania do tyłu. Młodzi grali z polotem,ultra ofensywnie. Świetnie się to oglądało jakby grała zupełnie nowa,odmieniona drużyna. Przy naszej tak szybkiej i zdecydowanej grze w linii pomocy, zwróćcie uwagę jak zyskał Dembele. On bardzo dobrze odnajduje się w tak dynamicznej grze a nie w jakiś statycznych kombinacjach w slow motion. Miejmy tylko nadzieję, że ktoś we władzach Barcelony wyciągnie z tego wnioski. Pozdrawiam Wszystkich Was serdecznie.

Roberto jakiś strat nie robi, ale niczym się nie wyróżnia od pierwszej minuty, chyba najmniej kontaktów z piłką miał ze środkowych. Chciałbym raz chociaż zobaczyć de Jonga, Arthura i Riquim Piqui grających razem.

Ale Frenkie to jest bestia!

Duet Pique-Lenglet - forma utrzymana z zeszłego sezonu, super. De Jong - absolutny geniusz, jedno niecelne podanie i to też przez brak ruchu reszty zawodników. Roberto fajnie, taki bardziej dynamiczny Rakitić z niego. Alena mocno średnio, sporo strat. Dembele - jak zwykle - w kratkę, Suarez po swojemu no i Griezmann - dziwne, że tak ciężko mu się przełamać, ale też dopiero przyszedł i bardzo widać po nim brak zgrania z resztą drużyny, brak automatyzmów. Boczni obrońcy spoko. Ogólnie fajna intensywność i tempo gry, oby tak dalej. Tylko mniej strat.

Alez pieknie grali i pomyslec ze jak sie sezon zacznie to zapewne busi i rakitic podstawowy sklad:/