Dyrektor sportowy PSG potwierdza, że prowadzone są zaawansowane negocjacje ws. transferu Neymara

Dariusz Maruszczak

10 sierpnia 2019, 14:31

RAC1, AS, Sport

162 komentarze

Jak podają hiszpańskie media, dyrektor sportowy PSG Leónardo potwierdził, że negocjuje odejście Neymara. Ponadto skrzydłowy na pewno nie zagra w pierwszej kolejce Ligue 1.

Leónardo miał stwierdzić, że negocjacje w sprawie sprzedaży Neymara są bardziej zaawansowane, niż to miało miejsce wcześniej, choć nie zawarto jeszcze porozumienia w tej sprawie. Dyrektor sportowy PSG nie podał nazwy klubu, z którym prowadzone są rozmowy, ale jest to pierwszy poważny sygnał, że 27-latek naprawdę może opuścić Parc des Princes. Leónardo powiedział również, że klub chce mieć jasność w tej sprawie i ważne będzie określenie przyszłości piłkarza dla dobra wszystkich.

Według Gerarda Romero z RAC1 Barcelona jest na czele w tych negocjacjach, a zgodę na przeprowadzenie operacji wyraziła dyrekcja sportowa i Ernesto Valverde. Negocjacjami przewodzą Josep Maria Bartomeu i André Cury, a w przyszłym tygodniu klub przeprowadzi całkowitą ofensywę, żeby transakcja doszła do skutku.

Gerard Romero donosi również, że przez cały obecny tydzień pojawiały się propozycje ze strony Barcelony i PSG. W trakcie rozmów pojawiły się nazwiska takich piłkarzy jak Coutinho, Dembelé, Semedo i Todibo, którzy mogą zostać włączeni w operację. FC Barcelona najchętniej zawarłaby umowę wypożyczenia Neymara z klauzulą o obowiązkowym wykupie.

Na konferencji prasowej przed meczem z Nimes trener PSG Thomas Tuchel potwierdził absencję Neymara, choć argumentował to głównie problemami zdrowotnymi zawodnika. – Wrócił po kontuzji. Trenował indywidualnie i nie ukończył pełnego tygodnia zajęć z drużyną. Nie jest przygotowany na jutrzejszy mecz.

Fot. Кирилл Венедиктов / CC BY-SA 3.0

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Coutinho, Rakitic + kasa za Malcoma
konto usunięte

@heniek168 coś czuję, że te negocjacje z Realem nie z nami :/

@adamek1910 ufff, to dobrze :)
« Powrót do wszystkich komentarzy