Nélson Semedo: Świadomość, że Barcelona chce, żebym został, była dla mnie bardzo ważna

Julia Cicha

8 sierpnia 2019, 17:00

FCBarcelona.es

105 komentarzy

Sytuacja Nélsona Semedo w Barcelonie jest coraz lepsza, co przekłada się na jego postawę na boisku. Obrońca udzielił w Miami wywiadu klubowym mediom Barçy i podziękował za okazane mu zaufanie.

− To dla mnie ważne, że są ludzie, którzy mnie chcą tam, gdzie jestem. Trener, drużyna, prezydent – świadomość, że chcą, żebym został, była dla mnie bardzo ważna. Przeszedłem do Barcelony, znając ją z telewizji, nie było łatwo w niej grać. Barça ma bardzo dobrych zawodników, a nasz styl gry bardzo różni się od innych drużyn. Myślę, że z pomocą piłkarzy i trenerów bardzo się poprawiłem.

− Przygotowujemy się do sezonu, który przed nami, zaczyna się on już za nieco ponad tydzień. Fizycznie mamy się dobrze, poprawiamy się na poziomie taktycznym i pomagamy nowym zawodnikom. Będziemy dalej pracować, by jak najlepiej rozpocząć kampanię.

− Azjatyckie tournée było dobrym doświadczeniem, to ważne, że jesteśmy blisko fanów w Japonii i USA.

− Dani Alves narzucił dużą odpowiedzialność na wszystkich prawych obrońców Barcelony. To najlepszy gracz, jakiego widziałem na tej pozycji. To odpowiedzialność, ale też motywacja i satysfakcja, bo wiem, że zostałem wybrany, by odegrać jego rolę.

− Bardzo lubię grać z Ousmane’em Dembélé, jesteśmy podobnymi piłkarzami, dobrze się rozumiemy. Myślę, że nasze relacje pozaboiskowe nam pomagają, bo dobrze się dogadujemy.

− Choć zdobyliśmy mistrzostwo dwa razy z rzędu, nie było to łatwe. Teraz chcemy więcej. Musimy docenić poprzednie sezony, bo, tak jak powiedział Leo, być może w niektórych latach nie będzie tak łatwo. Teraz spróbujemy wygrać LaLigę po raz trzeci z rzędu.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

67 meczów w Barcelonie i potężne 0 asyst. Dawno nie było u nas tak topornego zawodnika. Rozumie się dobrze z Dembele bo to drugi taki sam jeździec bez głowy jak on. Jeden drugiemu kopie piłke do przodu i liczy na to że ten dobiegnie o bardziej złożonych akcjach nie ma mowy. Jak od początku nie zacznie dawać znacznie więcej, to Roberto szybko wróci do obrony.
konto usunięte

@SzahMatt nie jest rola Semedo asystowanie, to jest absolutny top światowy i żeby nim być nie musi mieć goli i asyst, jego zadaniem jest przerywanie ataków i konstruowanie akcji
Komentarz usunięty przez użytkownika

@xBarteZx fajny troll

@xBarteZx przechwyty na mecz+odbiory na mecz: Roberto 1.5+1.0=2.5, Semedo 0.8+1.5=2.3. Podania kluczowe na mecz Roberto 1.0, Semedo 0.2. Watpie zeby w obencym sezonie sie znacznie poprawil. Wedlug mnie jak prawa strona slabo wygladala z Roberto to z Semedo wszystko wskazuje ze bedzie jeszcze gorzej, a nie lepiej.
konto usunięte

@SzahMatt przykro mi ale to nie statystyki świadczą o jakosci zawodnika

@SzahMatt Ty masz gościu jakiś osobisty uraz do Semedo już to zauważyłem po paru twoich komentarzach, zawsze tylko gadasz o tych asystach i nic więcej nie potrafisz powiedzieć.
Każdy kto zna się na piłce i oglądał parę meczu widzi, że Semedo to jest przyszłość naszej prawej obrony

@xBarteZx on tego nie rozumie, to maniak statystyk, już któryś raz krytykuje Semedo tylko na podstawie tych swoich wyliczanek

@stone80 Nie mam żadnego osobistego urazu, tylko irytuje mnie jak większość ludzi na tej stronie wychwala pod niebiosa jednego zawodnika kompletnie pomijając fakt że jest gorszy w wielu aspektach od tego po którym jadą.

@stone80 Wolę polegać na swoich wyliczankach i statystykach, niż bez przerwy mówić "obejrz mecz, on jest lepszy" mimo że oglądam te mecze i jego występy są okropne.

@xBarteZx a Bramkami meczów się nie wygrywa xD Co za glupoty xD są setki statystyk i charakterystykę i występy gracza bez problemu można nimi opisać.

@stone80
Wskaż jakies pozytywne cechy gry Semedo? Atakujesz minnych bo obnażają słabą grę Nelsona, podpierają się staytstykami. Uważasz, ze statystyki sa beee, bo lepsze są subiektywne odczucia po oglądaniu spotkania. Więc wymień cechy Nelsona po których można wywróżyć że się ogarnie? Brak zaanagazowania, błędy w ustawieniu, truchtanie w obronie, oddpuszczanie zawodników, o ofensywie nie ma co wspominać bo jej praktycznie w wykonaniu Semedo nie ma. Po prostu napisz w czym Nelson jest dobry.
konto usunięte

@SzahMatt to już Ty napisałeś, że bramkami meczów się nie wygrywa. Tylko nie wiem po co to piszesz. Próbuje Cię uświadomić, że ilość asyst nie ma totalnie żadnego znaczenia jeżeli chodzi o ocenę potencjału i umiejętności zawodnika. Liczy się jego wyszkolenie techniczne, zaangażowanie, umiejętność wystawiania się na pozycję, cechy motoryczne itp. - tego nie da się ująć w piłkarskich statystykach. Trzeba czuć piłkę, żeby to wiedzieć.
Nelson jest jednym z najlepszych na świecie na swojej pozycji.
« Powrót do wszystkich komentarzy