Nélson Semedo: Świadomość, że Barcelona chce, żebym został, była dla mnie bardzo ważna

Julia Cicha

8 sierpnia 2019, 17:00

FCBarcelona.es

105 komentarzy

Sytuacja Nélsona Semedo w Barcelonie jest coraz lepsza, co przekłada się na jego postawę na boisku. Obrońca udzielił w Miami wywiadu klubowym mediom Barçy i podziękował za okazane mu zaufanie.

− To dla mnie ważne, że są ludzie, którzy mnie chcą tam, gdzie jestem. Trener, drużyna, prezydent – świadomość, że chcą, żebym został, była dla mnie bardzo ważna. Przeszedłem do Barcelony, znając ją z telewizji, nie było łatwo w niej grać. Barça ma bardzo dobrych zawodników, a nasz styl gry bardzo różni się od innych drużyn. Myślę, że z pomocą piłkarzy i trenerów bardzo się poprawiłem.

− Przygotowujemy się do sezonu, który przed nami, zaczyna się on już za nieco ponad tydzień. Fizycznie mamy się dobrze, poprawiamy się na poziomie taktycznym i pomagamy nowym zawodnikom. Będziemy dalej pracować, by jak najlepiej rozpocząć kampanię.

− Azjatyckie tournée było dobrym doświadczeniem, to ważne, że jesteśmy blisko fanów w Japonii i USA.

− Dani Alves narzucił dużą odpowiedzialność na wszystkich prawych obrońców Barcelony. To najlepszy gracz, jakiego widziałem na tej pozycji. To odpowiedzialność, ale też motywacja i satysfakcja, bo wiem, że zostałem wybrany, by odegrać jego rolę.

− Bardzo lubię grać z Ousmane’em Dembélé, jesteśmy podobnymi piłkarzami, dobrze się rozumiemy. Myślę, że nasze relacje pozaboiskowe nam pomagają, bo dobrze się dogadujemy.

− Choć zdobyliśmy mistrzostwo dwa razy z rzędu, nie było to łatwe. Teraz chcemy więcej. Musimy docenić poprzednie sezony, bo, tak jak powiedział Leo, być może w niektórych latach nie będzie tak łatwo. Teraz spróbujemy wygrać LaLigę po raz trzeci z rzędu.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Nie udało się w tym roku cię opchnac do Evertonu to spróbujemy za rok. Spokojnie.

@BigShaq szkoda że Roberto nikt nie chce..
konto usunięte

@Gacu95 Nikt go nie chce, bo nikt go nie sprzeda. Idąc tym tokiem myślenia, dlaczego nikt Leo nie chce i nie składa za niego ofert?

@Lares nie porównuj Leo z Roberto który gdyby nie był wychowankiem gralby Max w espaniolu
konto usunięte

@Gacu95 A 6:1 z PSG pamięta? A wyjście z obrony w stylu Iniesty w meczy z Realem pamięta? A zastanawia się czasem, co pisze?
konto usunięte

@Gacu95 nie, nie grałby w Espanyolu. Ciężko o tak inteligentnego zawodnika, świetnego taktycznie i technicznie który mimo bycia środkowym pomocnikiem wciąga nosem na prawej obronie nominalnego prawego obrońcę a i w linii pomocy jest niewiele gorszy od podstawowej 3.
konto usunięte

@Lares niestety Roberto to przeciętniak. Tak jak kolega wyżej napisał, tylko status wychowanka daje mu miejsce w kadrze, to jest gracz , który daje tyle co 32 letni Busquets.
konto usunięte

@xBarteZx Miejsce w kadrze daje mu to, że po prostu jest lepszy od swojego konkurenta. Przeciętniak nie ma w przeciągu dwóch sezonów 15 asyst grając do tego na nie swojej pozycji. Przeciętniakiem można nazwać takiego Semedo.
konto usunięte

@Lares jak się okazuje nie jest lepszy i Valverde w końcu to zrozumiał, że pomimo 15 asyst Roberto jest gorszy niż ktoś kto asyst nie ma, bo statystyki nie grają i nie mają kompletnie znaczenia. Semedo wymiata i przez to najlepsi trenerzy na świecie chcą go miec
konto usunięte

@xBarteZx Statystyki nie mają kompletnie znaczenia :D You made my day.
konto usunięte

@Persyfl powinienem sprostować. Statystyki mają znaczenie dla statystyka i kogoś, kto lubi ciekawostki, ewentualnie ogląda mecze na livescore. Dla trenera liczy się charakter, mentalność, umiejętności techniczne i taktyczne.
konto usunięte

@xBarteZx Pewnie dlatego praktycznie każdy trener w poważnej lidze korzysta z morza statystyk. Pogrążasz się. Można powiedzieć, że statystyki nie grają i że nie odzwierciedlają w pełni drużyny, ale jednak całkiem dobry obraz dają.
konto usunięte

@Persyfl przykro mi ale żyjesz w wirtualnym świecie. Znam pracę trenerów, bo w tym siedzę, jeżdżę na szkolenia z trenerami i statystyki nie decydują o wyborze zawodnika. To tylko dodatek do pracy trenera. Najlepiej jakbyś nie zabierał głosu , gdy się na czymś nie znasz.
konto usunięte

@xBarteZx Wymieniłeś 3 cechy w których Roberto góruje nad Semedo, niezle. Co rok są informacje, że Roberto wraca do pomocy, podczas presezonu jeszcze tam grywa, przychodzi sezon i wraca na prawą obronę z racji tego, że konkurencja jest po prostu gorsza, zarówno Vidal jak i Semedo. Racja statystyki nie grają, ale pozwalają spojrzeć na wkład danego zawodnika w mecz,sezon, cokolwiek. Roberto nie jest najlepszym prawym obrońcą, daleko mu do najlepszych na tej pozycji ale Semedo gniecie. Najlepsi trenerzy go chcą? Na razie widziałem tylko multum plotek, zresztą po co on City skoro mają lepszego Walkera i Cancelo? Sprostuję jeszcze dlaczego nie ma ofert dla Roberto bo zakładam, że takie pytanie bym za chwilę dostał od Ciebie. Po prostu nikt go nie sprzeda.
konto usunięte

@xBarteZx Znasz albo nie znasz. Nie jest to weryfikowalny argument. Poza tym, od "statystyki nie decydują o wyborze zawodnika" do "statystyki nie mają kompletnie znaczenia" daleka droga. A tak swoją drogą, czy chcesz powiedzieć, że gdyby DM miał 6 razy więcej strat od pozostałych graczy w sumie, 0 asyst, 0 przechwytów, 0 kluczowych podań i celność podań na poziomie 30%, to nie miałoby dla trenera absolutnie żadnego znaczenia?
"Najlepiej jakbyś nie zabierał głosu , gdy się na czymś nie znasz."
Najlepiej jakbyś znalazł sobie inne hobby, gdy ci w trenerkę nie idzie.
konto usunięte

@Persyfl przykro mi, nie masz żadnych kwalifikacji, żeby rozmawiać ze mną o piłce nożnej, specjalisto internetowy.
konto usunięte

@Lares pierwszy raz jest wiadomość, że Roberto ma zejść z obrony. Dlaczego? Dlatego, że Semedo chcą największe kluby na świecie i jak nie będzie grał w pierwszym składzie to odejdzie. Za Roberto nikt nie składa ofert, bo na chwilę obecną jest on na prawej obronie trzecim wyborem za Semedo i Wague.
konto usunięte

@xBarteZx Gdzież Mi marnemu śmiertelnikowi do asystenta trenera bramkarzy drugiej drużyny Bożydara Hoszczówka :)
W sumie twoje ego, to nie Moja sprawa, ani to kiedy i jak je miziasz.
Póki co jednak jesteś na forum, więc może stosuj rzeczowe argumenty zamiast odwołań do własnego wątpliwego autorytetu.

@xBarteZx Nie kompromituj się. Roberto to klasowy zawodnik i każdy myślący człowiek to widzi. Tacy jak ty będą deprecjonowac jego grę.
Nie masz żadnej wiedzy co tylko potwierdza jakieś urojenia, że masz niby kwalifikacje z trenerami. Idę o zakład, że jesteś typowym szarakiem od FM, a który myli świat wirtualny z rzeczywistością

Dowód widoczny jest tutaj umniejszanie swoimi wynurzeniami klasy Roberto.
Tylko ktoś bez rozumienia stylu Barcelony może tak Deprecjonowac klasę Roberto.

@Persyfl Iniesta nigdy nie miał wielkich statystyk A był po prostu wybitny.
konto usunięte

@betonito Nie był, tylko jest. Masz rację tylko jeśli ograniczysz statystyki do goli i asyst, a tu nie o tym mowa.
konto usunięte

@MarioVeB! Przykro mi, dyskutowanie z Tobą nie ma sensu, ponieważ nie czujesz piłki. Pograj tak jak ja kilkanaście lat, miej kilkunastu trenerów, zdobądź kwalifikacje trenerskie, pojeździć na szkolenia, wtedy będziemy mogli rozmawiać. Bo z pustego to i Salomon nie naleje.
konto usunięte

@betonito dokładnie. Oni nie rozumieją, że w piłkę gra się w 11 i nie każdy musi mieć gole i asysty. Są osoby, które bez tych statystyk są po prostu crackami. Iniesta i Semedo są tego przykładami.
konto usunięte

@xBarteZx Z Semedo taki crack jak z Douglasa, no może szybszy jest.
« Powrót do wszystkich komentarzy