Mundo Deportivo: Barcelona wysłucha ofert za Arturo Vidala

Dariusz Maruszczak

7 sierpnia 2019, 17:03

Mundo Deportivo

42 komentarze
  • Jak donosi Mundo Deportivo, Barcelona może wysłuchać ofert za Arturo Vidala
  • Katalończycy muszą zredukować liczbę pomocników
  • Jednym z piłkarzy, którzy nie narzekają na brak zainteresowania, jest właśnie Chilijczyk

Mundo Deportivo pisze, że Barça uważa Vidala za ważnego zawodnika, który zawsze poświęca się dla zespołu. Duma Katalonii wie, że 32-latek jest graczem o uznanej marce, który wnosi do drużyny charakter i w ważnych momentach może zapewnić jej doświadczenie i osobowość. Jednak mimo wszystko jest również pomocnikiem cieszącym się zainteresowaniem innych klubów. Vidal jest jednym z piłkarzy, za których Barcelona może otrzymać gotówkę, i dlatego klub nie będzie zamykać się na opcję wysłuchania ofert za Chilijczyka.

Barcelona ma obecnie w kadrze dziewięciu pomocników i musi zredukować tę liczbę. Najbliżej odejścia jest Rafinha, ale Barça może też zdecydować się na pożegnanie jednego z weteranów: Ivana Rakiticia lub Vidala, ponieważ to ostatni moment na ich sprzedaż, a nie mają oni przed sobą tylu lat gry co np. Arthur i Frenkie de Jong, w których klub chce inwestować. Vidal w poprzednim sezonie wywalczył sobie miejsce w podstawowym składzie Blaugrany, ale nawet Ernesto Valverde zapytany o Chilijczyka przyznał, że teraz konkurencja w zespole zwiększy się i nie wiadomo, co się wydarzy. Podobnie nie zamknął tematu ewentualnego odejścia Rakiticia, który do tej pory był dla niego kluczowym zawodnikiem. Obaj pomocnicy cieszą się szacunkiem szatni i uznaniem trenera, ale niewykluczone, że jeden z nich opuści klub.

Mundo Deportivo uważa, że gdyby do Barcelony nadeszła interesująca propozycja za Vidala, korzystna zarówno dla klubu, jak i dla piłkarza, Katalończycy mogliby ją rozważyć. Obecnie Barça nie otrzymała jeszcze formalnej oferty. Jedną z drużyn zainteresowanych Vidalem ma być Inter, choć Barcelona nie potwierdziła tych doniesień. Włochy to zresztą miejsce, gdzie były zawodnik Juventusu jest bardzo ceniony. Trener Nerazzurrich Antonio Conte pracował z Vidalem właśnie w okresie gry 32-latka w zespole Starej Damy. Nie bez znaczenia może też pozostawać to, że Vidal stanąłby przed szansą podpisania swojego ostatniego wielkiego kontraktu. Dziennik Marca podawał jednak wczoraj, że ani Chilijczyk, ani Rakitić nie chcą odchodzić z drużyny. Madrycka gazeta uważa nawet, że Barcelona jest pewna, że zostaną w zespole na sezon 2019/2020. Vidal dobrze zaadaptował się w klubie i czuje się w nim komfortowo, choć nie wiadomo, czy taki stan by się utrzymał, gdyby stracił miejsce w składzie.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Pozbywanie się Chilijczyka byłoby lekko mówiąc nierozsądne. Gość "jaja ma jak dwa arbuzy", płuca z żelaza, siła fizyczna i charakter zwycięzcy. Nie narzeka jeśli siedzi na ławce i daje dużo od siebie jeśli już wejdzie na boisko. Barcelona zawsze kogoś takiego miała o podobnej roli co Arturo i takich ludzi potrzebowała i potrzebować będzie (patrz. Paulinho, Seydu Keita, swego czasu Yaya Toure czy Larsson w ataku). Osobiście jestem na "nie" pozbywając się Vidala.
« Powrót do wszystkich komentarzy