Sport: Sytuacja kilku zawodników Barcelony B cały czas niejasna

Ela Rudnicka

6 sierpnia 2019, 18:15

Sport

10 komentarzy

Wielu zawodników Barcelony B nie jest jeszcze pewnych swojej sytuacji w nowym sezonie. Jak podaje Sport, niektórych z nich z pewnością czekają zmiany.

Ernesto Valverde zabrał ze sobą do USA tylko czterech zawodników Barcelony B. Szansę na grę w meczach z Napoli mogą otrzymać Riqui Puig, Abel Ruiz, Carles Pérez i Iñaki Peña. Pozostała piątka młodych piłkarzy, którzy byli razem z pierwszą drużyną w Japonii, tym razem została w Barcelonie. Inni zawodnicy w ogóle nie dostali szans na grę z pierwszą drużyną. Juan Miranda wystąpił co prawda w meczu o Puchar Gampera, ale sprowadzenie Juniora Firpo definitywnie przekreśliło jego szanse na grę z podopiecznymi Ernesto Valverde.

Duża część graczy, z wyjątkiem Oriola Busquetsa i Juana Mirandy, usłyszała od władz klubu, że w grę nie wchodzą wypożyczenia, a jedyną formą odejścia będzie sprzedaż piłkarzy. Te wiadomości nie są korzystne dla zawodników, ponieważ większość z nich otrzymała oferty, które zakładały wypożyczenie. Z kolei trener drużyny rezerw chce mieć mocną ekipę, ale z drugiej strony musi zrezygnować z kilku z 31 zawodników, którzy aktualnie są w składzie.

W przypadku Oriola Busquetsa wypożyczenie jest bardzo prawdopodobną opcją. Piłkarzem zainteresowane są kluby hiszpańskie, m.in. Granada i Mallorca, oraz zagraniczne, m.in. włoskie Sassuolo i niemiecka Borussia Mönchengladbach. Ponadto Mundo Deportivo niedawno informowało o możliwym wypożyczeniu do Utrechtu.

Juan Miranda również nie ma raczej szans na grę w pierwszym zespole, zwłaszcza po nieudanym występie w spotkaniu z Levante. Poza tym szanse obrońcy na grę przekreślił ostatecznie niedawny transfer Juniora Firpo. Zawodnikiem interesują się jednak m.in. Juventus i Olympique Marsylia. W przypadku Mirandy klubowi również zależy na wypożyczeniu, ponieważ nie chce całkowicie tracić piłkarza.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Oriola szkoda troche

Mirandę to sprzedać póki ktokolwiek będzie chciał go kupić, gość jest i prawdopodobnie będzie cienki

Wypożyczenia wypożyczenia... Źle mi się to kojarzy. Pamiętacie kiedy ostatnio jakiś wychowanek rozwinął się na wypożyczeniu na tyle mocno aby zostały podjęte próby wprowadzenia go do 1go składu (pomijając zabetonowane ego Ernesta)?

Puig to już powinien grać w pierwszym składzie. De Jong - Arthur - Puig

Przecież Aleñá już od poprzedniego sezonu jest zawodnikiem pierwszej drużyny.

Wypożyczenia są opcją dobrą, jendak w przypadku Oriola tylko do drużyny próbującej grać piłką, w przypadku Mirandy nie jest to aż tak istotne, ale Busquets nie powinien podzielić losów Sampera, czy Gumbau.

Na wypożyczenie powinni odejść Busquets,Miranda,Abel Ruiz,Pena, a odjeść Chumi,Monchu,Cuenca,Collado,