Dwóch piłkarzy Barcelony wybranych do najlepszej jedenastki mistrzostw Europy U-19

Dariusz Maruszczak

31 lipca 2019, 18:30

Mundo Deportivo

4 komentarze

Dwóch młodych zawodników Barcelony znalazło się w najlepszej jedenastce ostatnich mistrzostw Europy do lat 19, które były rozgrywane w Armenii.

Do drużyny turnieju wybrani zostali bramkarz Arnau Tenas i lewy obrońca Juan Miranda. UEFA wyróżniła także czterech innych hiszpańskich piłkarzy Víctora Gómeza (Espanyol), Antonio Blanco (Real Madryt), Ferrana Torresa (Valencia) i Érica Garcíę (Manchester City), który wcześniej szkolił się w La Masii.

Tenas był kluczowy zarówno w półfinale, w którym Hiszpania pokonała Francję po rzutach karnych, jak i w finale z Portugalią. Interwencje 18-latka kilkakrotnie ratowały drużynę Santiego Denii od straty gola. Selekcjoner zaufał też Juanowi Mirandzie, który na turnieju spisał się znakomicie i strzelił dwie bramki oraz zanotował jedną asystę. Lewy obrońca nosi się z zamiarem opuszczenia Barcelony, a Tenas będzie przygotowywać się do nowych rozgrywek pod skrzydłami Víctora Valdésa w juvenilu A. Oprócz tej dwójki nie można zapominać o wpływie pozostałych piłkarzy Blaugrany na sukces reprezentacji La Rojy do lat 19.

UEFA do najlepszej jedenastki turnieju wybrała także Francuzów Oumara Soleta (Lyon) i Maxence’a Caquereta (Lyon), Portugalczyków Fabio Vieirę (Porto) i Felixa Correię (Sporting) oraz Irlandczyka Jonathana Afolabiego.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Mam nadzieję, że Garcia jak się wyszkoli w City wróci do nas. Nie wierzę, że nasz Puyol czegoś takiego nie planuje w dłuższej perspektywie.

Ten Garcia to ten mlody obronca, ktorego Puyol uratowal przed zgniciem w Barcy B lub na lawce w seniorach?

Gratulacje chłopaki