Kwestia godzin, czyli podsumowanie porannych doniesień transferowych

Dariusz Maruszczak

31 lipca 2019, 12:30

AS, Mundo Deportivo, Sport, Daily Mail, Catalunya Radio, Le Parisien

22 komentarze

Według hiszpańskich mediów Malcom jest coraz bliżej odejścia z Barcelony, natomiast kilku innych piłkarzy, których przyszłość była niepewna, ma zostać w klubie. Zapraszamy na przegląd ostatnich doniesień transferowych związanych z Blaugraną.

Malcom

Sport: Brazylijczyk może w najbliższych godzinach opuścić Barcelonę. Zenit jest coraz bliżej spełnienia wymagań katalońskiego klubu, czyli zapłacenia 40 milionów euro + 5 milionów zmiennych. Rosjanie są w stanie zaoferować Malcomowi 6 milionów euro netto rocznie, czego żaden inny klub nie jest w stanie wyrównać. Do Barcelony wpłynęła również propozycja z Evertonu, ale piłkarz ją odrzucił. Malcom nie jest też zainteresowany przeniesieniem się do ligi MLS.

Mundo Deportivo: Barcelona negocjowała wczoraj z Zenitem, ale nie doszło do zawarcia porozumienia. Choć poczyniono postępy, stanowiska wciąż są od siebie odległe i nie można ustalić terminu końca operacji. Piłkarz zaakceptował proponowane wynagrodzenie, które jest wyższe od jego obecnych zarobków na Camp Nou. Różnice tkwią w kwocie opłaty dla Barcelony za wyrażenie zgody na transfer oraz w prowizji dla agenta. Borussia i Everton również są zainteresowane Malcomem, ale nie złożyły formalnej oferty. Zenit nie chce płacić za Brazylijczyka więcej niż 40 milionów i szuka różnych rozwiązań. Rosjanie mogą zaproponować ponad 30 milionów + zmienne. W grę może wejść również procent z przyszłej sprzedaży Malcoma. Natomiast wypożyczenie z opcją obowiązkowego wykupienia nie jest brane pod uwagę.

Daily Mail: Everton miał zaoferować za Malcoma około 44 miliony euro, ale Zenit uważa, że pogłoski o tej propozycji to tylko zagrywka Barcelony.

Junior Firpo

Sport: Ostatnia propozycja Barcelony wynosi 20 milionów euro + wypożyczenie Juana Mirandy. Katalończycy nie zamierzają poprawiać tej oferty, a jeśli Betis ją odrzuci, Barça aktywuje opcję związaną z Philippem Maksem. Verdiblancos domagali się 35 milionów, ale Blaugrana nie chce tyle płacić za rezerwowego.

Mundo Deportivo: Betis obniżył swoje wymagania do 20 milionów euro i 7 milionów w bonusach. Z kolei Barcelona oferuje 18 milionów + 5 milionów zmiennych. Verdiblancos pozwolili Juniorowi Firpo na swobodne negocjacje z Blaugraną. Lewy obrońca przedstawił swoje oczekiwania, które są zgodne z tym, co może zaproponować Duma Katalonii. Junior Firpo jest pewny, że chce trafić na Camp Nou.

Neymar

Sport: Barcelona jest gotowa złożyć oficjalną ofertę za Neymara. PSG oczekuje 180 milionów euro, ale Barça nie może sobie pozwolić na wyłożenie takiej kwoty, więc zamierza zaproponować mniejsze pieniądze i zawodnika w ramach wymiany. Oferta ma być wysoka i poważna. Barcelona uważa, że PSG nie może definitywnie zamknąć negocjacji, ponieważ sprowokowałoby to otwartą wojnę z Neymarem. Rola zawodnika może być kluczowa w ostatniej fazie rozmów.

Mundo Deportivo: Josep Maria Bartomeu i Nasser Al-Khelaifi spotkają się 16 sierpnia na zgromadzeniu Europejskiego Stowarzyszenia Klubów. Bezpośrednie rozmowy mogą wpłynąć na przyszłość Neymara. Barcelona nie zamierza jednak wykazywać desperacji w tej sprawie i czeka na ruch PSG, ponieważ klub uważa, że operacja nie jest niezbędna dla drużyny Valverde. Barça mogłaby rozważyć sprowadzenie Brazylijczyka wyłącznie na drodze wymiany piłkarzy. Wartość Neymara mogliby zrównoważyć Coutinho, Rakitić czy Umtiti. Ponadto Barcelona nie obawia się transferowej ofensywy Realu w sprawie Brazylijczyka.

Le Parisien: PSG i Neymar starają się stonować napięcie na wypadek, gdyby piłkarz miał pozostać w paryskiej drużynie. 27-latek stara się normalnie uczestniczyć w funkcjonowaniu klubu. Brazylijczyk nie zmienił jednak zdania i wciąż chce odejść.

Juan Miranda

Mundo Deportivo: Ewentualne przybycie lewego obrońcy do Betisu ma nie być związane z operacją w sprawie Juniora Firpo, ponieważ Verdiblancos chcą wyłącznie pieniędzy za sprzedaż swojego zawodnika. Ponadto Miranda liczy na możliwość ugrania wyższego wynagrodzenia niż to przewidziane w kontrakcie z Barceloną. 19-latek wie, że wzbudził zainteresowanie jednego z włoskich klubów i nie chce być kartą przetargową.

Catalunya Radio: W programie „Tot Costa” dziennikarz Roger Arbusa poinformował, że Barcelona zaoferowała Mirandzie wypożyczenie do Utrechtu. Lewy obrońca chce normalnego wypożyczenia, a Barça wolałaby wypożyczenie z opcją wykupienia lub sprzedaż z opcją odkupu.

Samuel Umtiti

Sport: Barcelona nie otrzymała żadnej propozycji za obrońcę, mimo doniesień francuskich mediów o ofercie Manchesteru United. Dyrekcja sportowa Dumy Katalonii jest pewna, że Umtiti zostanie w klubie na następny sezon, choć w przypadku otrzymania dobrej propozycji mogłaby rozważyć udzielenie Francuzowi zgody na odejście.

Abel Ruiz

AS: Betis jest zainteresowany sytuacją młodego napastnika, ale i on nie zostanie włączony do operacji związanej z Juniorem Firpo. Abela Ruiza obserwują również kluby z Serie A i Premier League.

Arturo Vidal

Sport: Barcelona nie planuje sprzedaży Chilijczyka, przynajmniej dopóki nie nadejdzie wielomilionowa oferta. Ernesto Valverde uważa Vidala za bardzo potrzebnego piłkarza, ponieważ w kadrze nie ma innego pomocnika o tym profilu. Kilka zespołów (w tym z Włoch) pytało o 32-latka, ale zawodnik dobrze czuje się w katalońskim klubie i wiąże z nim swoją przyszłość.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Do PSG może pójść jedynie Coutinho + kasa za Malcolma i resztę. Średnio widzę ten transfer Neymara. Firpo do nas dołączy i Umtiti musi zostać.

Malcom - 40 mln (amortyzacja i tak daje nam około 10 mln) więc księgowo to 50 mln
Rafiania - 15-20 mln
Rakitic - 40-50 mln

Daje to 100 mln.

Brać Fripo - za te 20-25mln

Jak PSG nie chce Philippe i 70-80 mln niech spada.
Neymar miał u nich 5 letni kontrakt.
220/5 = 45 mln.
Zamortyzowali juz 90 mln.
Co da im około 100 Philippe - 70-80mln gotówki i 90 mln amotryzacji z Neymara.
Czego chcieć więcej.

Strasznie mnie ciekawi ile Malcomowi dawala Roma w kontrakcie. Strrrrrasznie

Jeżeli podpisany był by dani to neymar zrobi wszystko by szejk go puścił do Barcy. Takie moje zdanie. Niestety oddać do Paryża Cou i troszkę pieniążka i moim zdaniem obie strony by na tym zyskały. To tylko moje zdanie, podkreślam.

Malcom 30+5zmiennych i 20% od sprzedaży w przyszłości, niech idzie

A o Rakiticu nic? Może powinni na oficjalnej stronie ogłosić, że jest na sprzedaż, może ktoś go zabierze, hmm?

O matko rozmaita,jeszcze miesiąc tej karuzeli i wszystko wróci do normy...
No bo ileż można łykać codziennie wiadomości z różnych dziwnych miejscowości
z których nic nie wynika.

Wychodzi na to że pożegnamy Malocma i Rafe. Niestety mniej prawdopodobnyb jest transfer Semedo. Może w sierpniu coś się ruszy w tej sprawie. Jeżeli tak to prawdopodobne będzie włączenie Puiga do pierwszej drużyny. Zawsze jest szansa na zakontraktowanie Alvesa na sezon czy dwa. Opcja Alves + Wague jest dla mnie dużo lepsza niż Semedo + Wague. Druga opcja skończy się powrotem S. Roberto na prawą obronę.

Umtiti nie odejdzie bo znowu będzie dziura w obronie. Za Vidala musiałaby wpłynąć naprawdę niezła oferta rzędu 40 baniek. Zostaje pytanie czy ktoś jeszcze dołączy do drużyny z wyjątkiem lewego obrońcy?

Barcelona czeka na ruch PSG, a PSG czeka na ruch Barcelony xD Ciekawe ile to jeszcze potrwa