Media: Dyrektor sportowy Zenitu jest w Barcelonie, aby negocjować transfer Malcoma [Aktualizacja]

Dariusz Maruszczak

30 lipca 2019, 14:15

Championat, RMC Sport

89 komentarzy

Jak donoszą rozgłośnia RMC Sport oraz rosyjski portal Championat, dyrektor sportowy Zenitu Sankt Petersburg Javier Riberas jest w Barcelonie, aby zamknąć transfer Malcoma.

Według francuskiej rozgłośni Brazylijczyk jest bliski opuszczenia Barçy, a rosyjski klub zaoferował Katalończykom 41 milionów euro, czyli taką samą kwotę, za jaką Blaugrana wykupiła skrzydłowego z Girondis Bordeaux. Na razie jednak Barcelona nie dała zielonego światła na przeprowadzenie transferu i oczekuje 45 milionów. Zenit chce zamknąć całą operację w ciągu 48 godzin.

Nieco inne informacje podaje Championat, zdaniem którego rosyjski klub zaoferował 35 milionów euro + 5 milionów zmiennych, podczas gdy Barcelona oczekuje kwoty podstawowej wynoszącej 41 milionów + 4 miliony w bonusach. Malcom miałby podpisać z Zenitem pięcioletni kontrakt i zarabiać w Sankt Petersburgu 6 milionów euro netto rocznie. Brazylijczyk jest zainteresowany przeniesieniem się do Rosji, ale Barça chce go zachęcić do negocjacji również z innymi klubami. Everton oferował 40 milionów euro i był gotowy podnieść cenę, chociaż piłkarzowi zaproponowałby niższe wynagrodzenie.

Odejście Malcoma z Barcelony może dojść do skutku w najbliższym czasie i wydaje się, że piłkarz nie wyruszy z drużyną do Stanów Zjednoczonych, podobnie jak nie będzie uczestniczyć w prezentacji zespołu przy okazji meczu o Puchar Gampera. Wszystko zależy od negocjacji między Blaugraną a Zenitem oraz od tego, czy inny klub zainteresowany Malcomem nie weźmie udziału w licytacji.

Aktualizacja

Helena Condis z Cadena COPE podaje, że Zenit oferuje 39 milionów euro + zmienne. Rosyjski klub doszedł już do porozumienia z Malcomem. Brazylijczyk miał oferty z Chin, ale woli przenieść się do Zenitu.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Chyba miało być minimumh... 60mln?!
...za mniej niż 55mln euro to bedzie smiech na sali.

@piotr szelest a dlaczego ktoś ma chcieć za niego dać więcej? Siedzenie na ławce w Barcelonie nie zwiększa wartości zawodnika.

@majkel02 dokładnie, może 100mln ktoś ma dać bo zagrał 5razy po 30minut

@majkel02 Nie chce mi się tłumaczyć.

@socha ...a może czemu nie?

@piotr szelest 50 mln to jest dobra cena dla Barcelony i dla kupujących.
« Powrót do wszystkich komentarzy