Media: Dyrektor sportowy Zenitu jest w Barcelonie, aby negocjować transfer Malcoma [Aktualizacja]

Dariusz Maruszczak

30 lipca 2019, 14:15

Championat, RMC Sport

89 komentarzy

Jak donoszą rozgłośnia RMC Sport oraz rosyjski portal Championat, dyrektor sportowy Zenitu Sankt Petersburg Javier Riberas jest w Barcelonie, aby zamknąć transfer Malcoma.

Według francuskiej rozgłośni Brazylijczyk jest bliski opuszczenia Barçy, a rosyjski klub zaoferował Katalończykom 41 milionów euro, czyli taką samą kwotę, za jaką Blaugrana wykupiła skrzydłowego z Girondis Bordeaux. Na razie jednak Barcelona nie dała zielonego światła na przeprowadzenie transferu i oczekuje 45 milionów. Zenit chce zamknąć całą operację w ciągu 48 godzin.

Nieco inne informacje podaje Championat, zdaniem którego rosyjski klub zaoferował 35 milionów euro + 5 milionów zmiennych, podczas gdy Barcelona oczekuje kwoty podstawowej wynoszącej 41 milionów + 4 miliony w bonusach. Malcom miałby podpisać z Zenitem pięcioletni kontrakt i zarabiać w Sankt Petersburgu 6 milionów euro netto rocznie. Brazylijczyk jest zainteresowany przeniesieniem się do Rosji, ale Barça chce go zachęcić do negocjacji również z innymi klubami. Everton oferował 40 milionów euro i był gotowy podnieść cenę, chociaż piłkarzowi zaproponowałby niższe wynagrodzenie.

Odejście Malcoma z Barcelony może dojść do skutku w najbliższym czasie i wydaje się, że piłkarz nie wyruszy z drużyną do Stanów Zjednoczonych, podobnie jak nie będzie uczestniczyć w prezentacji zespołu przy okazji meczu o Puchar Gampera. Wszystko zależy od negocjacji między Blaugraną a Zenitem oraz od tego, czy inny klub zainteresowany Malcomem nie weźmie udziału w licytacji.

Aktualizacja

Helena Condis z Cadena COPE podaje, że Zenit oferuje 39 milionów euro + zmienne. Rosyjski klub doszedł już do porozumienia z Malcomem. Brazylijczyk miał oferty z Chin, ale woli przenieść się do Zenitu.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Chyba miało być minimumh... 60mln?!
...za mniej niż 55mln euro to bedzie smiech na sali.

@piotr szelest a dlaczego ktoś ma chcieć za niego dać więcej? Siedzenie na ławce w Barcelonie nie zwiększa wartości zawodnika.

@majkel02 dokładnie, może 100mln ktoś ma dać bo zagrał 5razy po 30minut

@majkel02 Nie chce mi się tłumaczyć.

@socha ...a może czemu nie?

@piotr szelest 50 mln to jest dobra cena dla Barcelony i dla kupujących.
« Powrót do wszystkich komentarzy