Rummenigge krytycznie o transferze Griezmanna: Bayern nie będzie brał udziału w tych szaleństwach

Łukasz Lewtak

28 lipca 2019, 15:00

Bild/AS

112 komentarzy

Dyrektor generalny Bayernu Monachium Karl-Heinz Rummenigge udzielił wywiadu dla Bilda, w którym skrytykował kwoty związane z transferem Antoine'a Griezmanna do Barcelony.

- Rynek kompletnie się zmienił. Martwią mnie nie tylko kwoty transferów, 100 czy 120 milionów euro już nie jest spektakularną sumą. O wiele bardziej martwią mnie pensje, jakie są wypłacane, przede wszystkim w Hiszpanii, Anglii i we Włoszech. Tendencja jest taka, aby uzgadniać i wypłacać kwoty netto. Musimy być ostrożni, aby nie zachwiać naszego systemu płac. To są ogromne sumy.

- Na przykład Griezmann ma dwucyfrową pensję liczoną w milionach. Jest to kwota netto na sezon. To wszystko trzeba pomnożyć przez dwa, ponieważ klub płaci od tego podatki. Bayern nie będzie brał udziału w tych szaleństwach. Musimy iść tą samą drogą co zawsze.

Według niemieckich mediów najwięcej w Bayernie Monachium zarabiają Robert Lewandowski, Thomas Müller i Manuel Neuer. Otrzymują oni 15 milionów euro brutto, podczas gdy pensja Antoine'a Griezmanna w Barcelonie będzie wynosić 17 milionów netto.

Fot. Michael Lucan / CC BY-SA 3.0 DE

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Również Bayern nie bedzie brał udziału o zwycięstwo w LM.
« Powrót do wszystkich komentarzy