Riqui Puig: Minuty w pierwszej drużynie sprawiają, że staję się lepszym zawodnikiem

Ela Rudnicka

23 lipca 2019, 17:00

Mundo Deportivo

28 komentarzy

Bardzo chwalony po pierwszym meczu presezonu Riqui Puig udzielił pomeczowej wypowiedzi.

Pierwszy mecz: To spotkanie miało nam pomóc w rozegraniu się, przez miesiąc tego nie robiliśmy. Oni spędzili więcej czasu na boisku, to było widać, zwłaszcza że często byliśmy spóźnieni. To bardzo dużo nam dało, spróbujemy poprawić grę.

Rola w drużynie: Mijają lata, dojrzewamy i stajemy się lepsi. Starsi zawodnicy też nam pomagają stawać się lepszymi i poprawiać pewne elementy gry, których nie wykonujemy najlepiej.

Transfer Griezmanna: Pomoże nam w wielu aspektach, m.in. w zdobywaniu dużej liczby bramek. 

De Jong: Wiemy, jaka jest jakość jego gry, adaptuje się do naszej filozofii. Może przysporzyć nam wiele radości.

Czy traktuje mecz jako egzamin?: Wszystko nam, zawodnikom Barcelony B, pomaga. Minuty w pierwszej drużynie sprawiają, że staję się lepszym zawodnikiem. Rozegrałem już z nimi kilka spotkań i staram się robić to najlepiej, jak potrafię.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Wygląda jak dziecko, brakuje mu tylko warunków fizycznych, wszystko inne jest w jak najlepszym porządku. Niestety taki mały i chudy to on kariery w piłce nie zrobi.
konto usunięte

@xavi890 Aha xd

@xavi890 iniesta też był mały i chudy a jakoś mu nawet poszło.....
konto usunięte

@denks1984 nie no musi urosnąć przynajmniej do 1,90 cm i przynajmniej ważyć 90kg inaczej nie da rady no :(

@Messi1510 iniesta to jest zupełnie inny typ budowy

@xavi890
Nie skupiałbym się na jego posturze póki co jeszcze ma czas nabrać masy.
Popatrzmy na nie największych hiszpanów w PL: SIlva, Mata, Fabregas. Popatrzmy na Messiego, Inieste. Teraz Lainez w Betisie... Po prostu swoje atuty opierają na zwrotności i przebojowości. Nie kisić tylko dawać grać :)
konto usunięte

@xavi890 Przez takich jak Ty to Suarez teraz ma problemy z nadwaga a przeciez stare porzekadlo mowi "Liczy sie technika a nie rozmiar".

@xavi890 Szkoda słów.

@denks1984 @plastek87 @El dominatore @Messi1510 porównajcie sobie Iniestę czy Leo z debiutów, a Puiga obecnie....czy nawet piłkarzy Ajaxu. Jest za mały fizycznie - sam zaczął trenować dodatkowo na siłowni, waży tyle co kot napłakał - sprawdźcie sobie i porównajcie z innymi....i ostatnie - czemu ten wielki talent nie grał w żadnej młodzieżowej reprezentacji?

@Bagsik88 To prawda ale pisanie, że nie zrobi kariery to też wróżenie z fusów, zwłaszcza, że na tle antykreatywnego Roberto i Beznadziejnego Busiego zagrał bardzo dobrze.

@Coutinho007 zagrał podobnie do Roberto - jedyna różnica w tym świetnym zagraniu. Busi znowu zawalił przy bramce. Taka różnica między nimi. Co do kariery to zgoda - wróżenie z fusów i patrząc na to jak się rozwija ma szanse na karierę.

@Bagsik88 No nie wiem. Puig chociaż coś tam rozgrywał a Roberto ograniczał się do odgrywania piłki do najbliższego, mam nadzieję, że jednak będzie grał na tej Prawej Obronie bo w pomocy to on jest tak antykreatywny i bez błysku, że nawet Hejtowany Rakitić i Vidal potrafią częściej jednak czymś błysnąć. Co do Busiego mam nadzieję, że nie będzie podstawowym DM u nas. To jakie on popełnia błędy i podania w poprzek do rywala na 30 metrze od naszej bramki to aż krew się gotuje.....

@Coutinho007 obejrzyj sobie filmik tylko zagrań Puiga to zobaczysz, że grał podobnie do Roberto. Po za tym jednym zagraniem przytoczysz inne?

@xavi890 Jasne o Messim dokładnie tak samo się kiedyś mówiło a dzisiaj każdy mu poleruje korki. To, że jest mały to jest akurat u niego atut, lepszy balans, lepsza kontrola, lepsze rozstawienie wagi. Gość ma bdb motorykę i czyta świetnie grę, wie gdzie podać i z jaką siłą. W skrócie nie podzielam twojego zdania.

@denks1984 Messi też niski ale coś tam udało mu się osiągnąć.

@xavi890 a o Messim to pchła nie mówili;)

@monsterrize Oj tam ostatnio panuje moda na to żeby fizole u nas grali a nie technicy, pomijając fakt, że jak widać to nie działa i już kazdy zapomnial o przykładzie Gomesa czy jak funkcjonuje u nas gra jak w srodku pola polegamy głównie na takich zawodnikach. Dzieki Bogu to zaczyna odchodzic do lamusa bo jak mawiał Cruyff "Nie liczy się fizycznośc i siła a technika u umiejetności"

@xavi890 powiedz to Don Andresowi
« Powrót do wszystkich komentarzy