Katalońskie media: Pep Segura wkrótce odejdzie z FC Barcelony

Dariusz Maruszczak

23 lipca 2019, 18:00

Sport, Mundo Deportivo

16 komentarzy
  • Jak donoszą dzienniki Sport i Mundo Deportivo, przyszłość Pepa Segury jest już rozstrzygnięta
  • Menedżer generalny obszaru sportowego FC Barcelony wkrótce ma opuścić kataloński klub
  • Zdaniem mediów jego obowiązkami podzielą się Éric Abidal i Patrick Kluivert

Sport podaje, że odejście Segury ma nastąpić w najbliższych dniach, a może nawet godzinach. 58-latek opuści Barcelonę za porozumieniem stron, a decyzja o rozwiązaniu umowy już zapadła, choć brakuje jeszcze oficjalnych podpisów na dokumentach. Według dziennika jest to już jednak tylko formalność.

Rezygnacja Segury jest spowodowana wieloma czynnikami, które wpływały na menedżera generalnego w dłuższym okresie. Decydujące okazało się to, że Barcelona chciała zatrudnić Patricka Kluiverta w roli dyrektora futbolu młodzieżowego, co zresztą wkrótce ma zostać oficjalnie ogłoszone. Jak podaje Mundo Deportivo, Segura nie zgodził się na ograniczenie swoich kompetencji, więc po przybyciu Holendra ma odejść. Prezydent FC Barcelony Josep Maria Bartomeu udał się z drużyną do Japonii, ale zdaniem Sportu jest świadomy wszystkiego, co dzieje się w klubie, i już zgodził się na odejście Segury. Nawet bez jego obecności w stolicy Katalonii może dojść do roszad w obszarze sportowym Barçy.

Po dymisji wiceprezydenta Jordiego Mestre pojawił się w Barcelonie kryzys instytucjonalny, ostatecznie zażegnany przez Bartomeu po przekonaniu Segury, aby został w klubie do zakończenia letniego okienka transferowego. Teraz wydaje się jednak, że nic już nie jest w stanie nakłonić 58-latka do zmiany zdania. Segura nie cieszy się poparciem zarządu, a dyrektorzy Javier Bordas, Xavier Vilajoana i Silvio Elias krytykowali jego zarządzanie w dziedzinie futbolu młodzieżowego i błędne decyzje transferowe. Z drugim z wymienionych menedżer generalny wpadł w konflikt też po decyzji o zatrzymaniu José Mari Bakero na stanowisku. Sympatii zarządu Segura nie zaskarbił sobie również, sprowadzając Kevina-Prince’a Boatenga zamiast Álvaro Moraty, choć 58-latek bronił się, że z obszaru finansowego padały argumenty, że nie będzie środków na wykupienie napastnika z Chelsea. Dymisja jego orędownika Mestre bardzo osłabiła pozycję menedżera generalnego.

Segura przekazał już swoją decyzję najbliższym współpracownikom. Pierwszym kandydatem do zastąpienia go na stanowisku jest Éric Abidal, ale Francuz nie wyraził jeszcze na to ostatecznej zgody. Były lewy obrońca miał dobre relacje z Segurą w ciągu ostatniego roku i dlatego nie wie, czy zaakceptować ofertę klubu. Jeżeli tak się stanie, Abidal miałby podobny zakres kompetencji jak niegdyś Robert Fernández.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Won z klubu, takiej kaszany co narobił to przesada
« Powrót do wszystkich komentarzy