ESPN: Barcelona zamierza rozpocząć rozmowy z Leo Messim w sprawie przedłużenia kontraktu

Dariusz Maruszczak

22 lipca 2019, 21:30

ESPN

60 komentarzy

Jak donosi ESPN, Barcelona zamierza rozpocząć rozmowy z Leo Messim w sprawie przedłużenia kontraktu z klubem.

Umowa Argentyńczyka obowiązuje jeszcze przez dwa lata, ale Barça chce związać się z liderem zespołu na dłużej. Prezydent FC Barcelony Josep Maria Bartomeu ma przewodzić negocjacjom z ojcem piłkarza Jorge Messim. Co prawda obecne porozumienie zakłada możliwość przedłużenia współpracy o dwanaście miesięcy do 2022 roku, ale według ESPN władze Blaugrany będą chciały związać się z Messim na podstawie całkowicie nowej umowy na kolejne cztery lata. Współpraca dobiegłaby więc końca, gdy crack z Rosario będzie miał na karku 36 wiosen.

Bartomeu zdaje sobie sprawę, że Messi nie jest zainteresowany wyłącznie warunkami finansowymi. Prezydent katalońskiego klubu liczy, że będzie w stanie zaoferować Argentyńczykowi jak najlepszy skład, aby Barcelona znów mogła wygrać Ligę Mistrzów. Bartomeu w kwietniowym wywiadzie dla ESPN ogłaszał, że na pewnym etapie planuje zaproponować Messiemu kontrakt na całe życie, choć jego mandat na stanowisku wygasa w 2021 roku. Już wtedy zapowiadał, że rozmowy rozpoczną się w ciągu kilku miesięcy.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

No tak co roku nowy kontrakt nowe premie za podpis jak tak dalej bedzei to niedlugo bedziemy grali samym Messim bo nie bedzie hajsu na nic tylko na jego kontrakt.

@Litman Dokladnie tak, jak za MSN 83% budzetu to pensje tej trojki.
« Powrót do wszystkich komentarzy