RAC1: Patrick Kluivert może przejąć obowiązki Pepa Segury w obszarze zarządzania La Masią

Dariusz Maruszczak

22 lipca 2019, 18:30

RAC1

17 komentarzy

Jak donosi rozgłośnia RAC1, Patrick Kluivert może przejąć kompetencje Pepa Segury w zakresie zarządzania La Masią i stworzyć własny zespół roboczy w tym obszarze.

Wciąż trwa niepewność co do tego, kto będzie w przyszłości zarządzał szkółką Barcelony. Ostatnie informacje wskazują na Patricka Kluiverta. Rozgłośnia RAC1 podaje, że prezydent Josep Maria Bartomeu w ostatnich dniach nakreślał warunki współpracy nowego zespołu, który poprowadzi La Masię. Ma się to również wiązać z utratą kompetencji menedżera generalnego obszaru sportowego klubu Pepa Segury. Tym samym Kluivert zyskałby silną pozycję w szkółce. Według katalońskiej rozgłośni to właśnie Holender został wybrany przez Bartomeu, żeby dać La Masii nowy impuls, choć były napastnik nie odniósł zbyt dużego sukcesu podczas okresu pracy w PSG.

Zdaniem RAC1 Kluivert będzie mógł nawet stworzyć własny zespół, złożony z trzech asystentów. José Mari Bakero i Guillermo Amor nie będą już zaangażowani w ten obszar działalności klubu. Drugi z wymienionych może zostać na stanowisku dyrektora ds. relacji instytucjonalnych i sportowych. W dalszym ciągu pełniłby funkcję rzecznika po meczach pierwszej drużyny. Z kolei przyszłość Bakero i Pepa Segury byłaby niepewna.

Według dziennika AS zatrudnienie Kluiverta, podobnie jak wcześniej Víctora Valdésa, miałoby stanowić powiew świeżości dla klubu, który szuka nowego kierunku w zakresie szkolenia młodzieży po kilku latach pracy Pepa Segury. Menedżer generalny obszaru sportowego zmienił niektóre zasady, które obowiązywały w Barcelonie przez wiele lat, oddalając się od filozofii cruyffizmu.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Myślę że bardzo się przyczynił do tego że de Jong będzie grał u Nas i mało brakowało by de Ligt podążył za nim

Powoli zaczyna świecić jakaś nadzieja, jednak bez zmiany osi zarządu, to tylko kosmetyczne zmiany.

Super, mój ulubiony piłkarz. Dzięki niemu zacząłem kibicować Barcelonie.
I jak najbardziej przyszedł czas na zmiany na różnych stanowiskach. Trzymam kciuki za niego czy Valdesa i innych ;)

Kabaretu ciąg dalszy w wykonaniu Barto. Ocieplić wizerunek otaczając się byłymi piłkarzami a wynik sportowy, rozwój? Nieważne!! Nic osobiście nie mam do Kluiverta, Abidala ale czy to na pewno są kompetentne osoby na odpowiednim miejscu? Śmiem wątpić, dopóki ktoś się nie zorientuje że ważniejsze są kompetencje niż nazwisko dopóty w tym klubie będzie lipa z wychowankami, a kiedyś była to perła w koronie. Zobaczcie na przestrzeni 15 lat co się stało... żal patrzeć
konto usunięte

Super lubie tego goscia

Ma nazwisko
Ale czytając jego biografie to nie wiem czy się nadaje na to stanowisko
Tu powinna być osoba wychowana przez Barcelonę , osoba która ceni młodzież i styl Barcelony


Mój idol z dzieciństwa. Dzięki niemu zacząłem kibicować Barcelonie.

PartyPat:) może być wesolo

Wszyscy wiemy jakim piłkarzem był Kluivert i jakie pozaboiskowe rzeczy lubił w trakcie kariery sportowej. Ciekawe, czy po zakończeniu kariery kontynuował te zainteresowania, czy raczej przygotowywał się do pełnienia tego typu funkcji, jak chociażby Edwin Van Der Sar, czego mu oczywiście z całego serca życzę, bo kolejnego Bakero tu nie potrzebujemy.

Świetna wiadomość . Mam nadzieję że przerodzi się w oficjalną jak z Valdesem. Zna rynek . Ma kontakty . A jak słyszę segura to dzień zmarnowany

Oby.