RAC1: Patrick Kluivert może przejąć obowiązki Pepa Segury w obszarze zarządzania La Masią

Dariusz Maruszczak

22 lipca 2019, 18:30

RAC1

17 komentarzy

Jak donosi rozgłośnia RAC1, Patrick Kluivert może przejąć kompetencje Pepa Segury w zakresie zarządzania La Masią i stworzyć własny zespół roboczy w tym obszarze.

Wciąż trwa niepewność co do tego, kto będzie w przyszłości zarządzał szkółką Barcelony. Ostatnie informacje wskazują na Patricka Kluiverta. Rozgłośnia RAC1 podaje, że prezydent Josep Maria Bartomeu w ostatnich dniach nakreślał warunki współpracy nowego zespołu, który poprowadzi La Masię. Ma się to również wiązać z utratą kompetencji menedżera generalnego obszaru sportowego klubu Pepa Segury. Tym samym Kluivert zyskałby silną pozycję w szkółce. Według katalońskiej rozgłośni to właśnie Holender został wybrany przez Bartomeu, żeby dać La Masii nowy impuls, choć były napastnik nie odniósł zbyt dużego sukcesu podczas okresu pracy w PSG.

Zdaniem RAC1 Kluivert będzie mógł nawet stworzyć własny zespół, złożony z trzech asystentów. José Mari Bakero i Guillermo Amor nie będą już zaangażowani w ten obszar działalności klubu. Drugi z wymienionych może zostać na stanowisku dyrektora ds. relacji instytucjonalnych i sportowych. W dalszym ciągu pełniłby funkcję rzecznika po meczach pierwszej drużyny. Z kolei przyszłość Bakero i Pepa Segury byłaby niepewna.

Według dziennika AS zatrudnienie Kluiverta, podobnie jak wcześniej Víctora Valdésa, miałoby stanowić powiew świeżości dla klubu, który szuka nowego kierunku w zakresie szkolenia młodzieży po kilku latach pracy Pepa Segury. Menedżer generalny obszaru sportowego zmienił niektóre zasady, które obowiązywały w Barcelonie przez wiele lat, oddalając się od filozofii cruyffizmu.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Powoli zaczyna świecić jakaś nadzieja, jednak bez zmiany osi zarządu, to tylko kosmetyczne zmiany.
« Powrót do wszystkich komentarzy