RAC1: Patrick Kluivert może przejąć obowiązki Pepa Segury w obszarze zarządzania La Masią

Dariusz Maruszczak

22 lipca 2019, 18:30

RAC1

17 komentarzy

Jak donosi rozgłośnia RAC1, Patrick Kluivert może przejąć kompetencje Pepa Segury w zakresie zarządzania La Masią i stworzyć własny zespół roboczy w tym obszarze.

Wciąż trwa niepewność co do tego, kto będzie w przyszłości zarządzał szkółką Barcelony. Ostatnie informacje wskazują na Patricka Kluiverta. Rozgłośnia RAC1 podaje, że prezydent Josep Maria Bartomeu w ostatnich dniach nakreślał warunki współpracy nowego zespołu, który poprowadzi La Masię. Ma się to również wiązać z utratą kompetencji menedżera generalnego obszaru sportowego klubu Pepa Segury. Tym samym Kluivert zyskałby silną pozycję w szkółce. Według katalońskiej rozgłośni to właśnie Holender został wybrany przez Bartomeu, żeby dać La Masii nowy impuls, choć były napastnik nie odniósł zbyt dużego sukcesu podczas okresu pracy w PSG.

Zdaniem RAC1 Kluivert będzie mógł nawet stworzyć własny zespół, złożony z trzech asystentów. José Mari Bakero i Guillermo Amor nie będą już zaangażowani w ten obszar działalności klubu. Drugi z wymienionych może zostać na stanowisku dyrektora ds. relacji instytucjonalnych i sportowych. W dalszym ciągu pełniłby funkcję rzecznika po meczach pierwszej drużyny. Z kolei przyszłość Bakero i Pepa Segury byłaby niepewna.

Według dziennika AS zatrudnienie Kluiverta, podobnie jak wcześniej Víctora Valdésa, miałoby stanowić powiew świeżości dla klubu, który szuka nowego kierunku w zakresie szkolenia młodzieży po kilku latach pracy Pepa Segury. Menedżer generalny obszaru sportowego zmienił niektóre zasady, które obowiązywały w Barcelonie przez wiele lat, oddalając się od filozofii cruyffizmu.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Świetna wiadomość . Mam nadzieję że przerodzi się w oficjalną jak z Valdesem. Zna rynek . Ma kontakty . A jak słyszę segura to dzień zmarnowany
« Powrót do wszystkich komentarzy