Ivan Rakitić: W nowym sezonie będziemy lepsi niż w poprzednim, musimy pokazywać to już od pierwszego dnia

Ela Rudnicka

22 lipca 2019, 11:48

Mundo Deportivo

30 komentarzy

Ivan Rakitić wziął dziś udział w konferencji prasowej przed meczem z Chelsea. Poniżej prezentujemy wypowiedzi Chorwata.

Japonia, gra przeciwko Inieście, Villi i Samperowi: Przede wszystkim to przyjemność być w Japonii. Mamy świetne wspomnienia z tym krajem zw. z klubowymi mistrzostwami świata. Niesamowicie jest być tutaj z wszystkimi kibicami. Jesteśmy wdzięczni Rakutenowi za możliwość gry z Chelsea i Vissel. Gramy przeciwko Andrésowi, Villi i Samperowi, oni są dla nas jak rodzina. To będzie dla nas piękny czas. Mam nadzieję, że kibice również będą się świetnie bawić. 

Gra przeciwko Inieście i Samperowi będzie wyjątkowa, chociaż dziwna. Do niedawna byli częścią naszej szatni. Postaramy się dać z siebie wszystko, zarówno my, jak i nasi przeciwnicy. Oni znają nas świetnie, będziemy musieli walczyć. Dziwnie będzie grać przeciwko Andrésowi, to jeden z najlepszych przyjaciół, jakich mam wśród piłkarzy. Mam nadzieję, że miło spędzimy razem czas na boisku. 

Hiroki Abe: Chciałbym mu pogratulować. Zobaczymy go dzisiaj po południu, jeszcze z nami nie trenował. Ale jeśli Barcelona na niego postawiła, to znaczy, że sobie na to zasłużył. Jest trochę nieśmiały, ale zaskoczył nas, mówiąc kilka słów po hiszpańsku. Jest już częścią naszej rodziny. Mam nadzieję, że odniesie wiele sukcesów. 

Przyszłość: Jestem przyzwyczajony do plotek. W tamtym roku działo się to samo. Chcę zostać w Barcelonie. Jestem otwarty, ale zależy mi na dalszej grze w Barcelonie, mam jeszcze ważny kontrakt. Miejsce w składzie? Trzeba pracować, ten, kto prezentuje najwyższy poziom, ostatecznie gra w meczach. Będę ciężko pracować, żeby zespół mógł na mnie liczyć. Najważniejsze jest to, że jesteśmy mocni i będziemy walczyć o wszystko.

Nie przeszkadza mi to, że mówi się o mojej przyszłości, muszę zrozumieć, że piłka nożna tak właśnie funkcjonuje. W pewien sposób zainteresowanie innych klubów napawa mnie dumą, to znaczy, że dobrze wykonuję swoją pracę. Jednak jedyny klub, w którym się widzę, to Barcelona, do całej reszty podchodzę ze spokojem. Rozmawiałem z prezydentem na kilka tematów, ale obecnie klub zajmuje się innymi tematami, nie ma czasu myśleć o szczegółach związanych ze mną. Prezydent chce tego samego co ja, czyli stworzenia dobrej drużyny, tak żeby kibice cieszyli się grą Barcelony.

Ciężar odpadnięcia z Ligi Mistrzów: To trudne, ale cieszymy się obecnością nowych zawodników i ich chęciami gry w Lidze Mistrzów. Wiemy, jakie popełniliśmy błędy. Musimy jednak myśleć o przyszłości. Nie możemy zamęczać się, myśląc o niepowodzeniach… Trzeba patrzeć w przód, myśleć pozytywnie i wierzyć w siebie. Wiem, że w nowym sezonie będziemy lepsi niż w poprzednim. Chcemy pokazywać to już od pierwszego dnia, zaczynając od jutra. Mam nadzieję, że nauczyliśmy się na błędach i zdobędziemy puchar.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Sytuacja Ivana przypomina trochę sytuacje Bale w Realu . Zarząd raczej chętniej by go sprzedał ,różnica polega na tym , że murem za Rakiticiem stoi Valverde a w Realu Zidane wręcz na siłę wypycha Bale z klubu . Też zachowanie obydwu klubów jest z goła odmienne , Barca względem Ivana zachowuje się godnie natomiast to co dzieje się w Realu i jak tam traktują Bale bądź co bądź gracza co sporo zrobił dla tego klubu jest żałosne .

Ivan masz racje..tylko ,zeby De Jong i Arthur zagrali w cholerę wiecej minut niz niz on

Z takimi wzmocnieniami w ataku nawet Valverde powinien się bardziej odważyć w przyszłym sezonie. To mądry trener, choć można być na niego wściekłym za zeszły sezon.

Na pewno będziecie lepsi w przyszłym sezonie, bo Inter to bardzo ambitny i waleczny klub.

Z Ivanem jest tak samo jak z Valverde. Są w Barcelonie jeszcze tylko dlatego, że Leo im ciągle tyłki ratuje. Powinni go sprzedać póki jest szansa zgarnąć za niego sporą sumę.

Ale w czym co dacie odrobić komuś 5 bramkową zaliczkę w LM ? Bo nie wiem w czym bedziecie lepsi bez Messiego nie istniejecie

Ivan jako zmiennik byłby mega, ale tylko w tym przypadku powinien zostać.

Jeśli mamy być mocniejsi to na pewno bez ciebie Ivan!

Co by nie mówić, Ivan jako pełnowartościowy zmiennik w Barcelonie to byłoby to!

Dasz dużo Paryżowi, Wielki Ivanie

Idź spać Ivan dupowłazie!

Jestem przekonany,że świeży Rakitic może dać drużynie jeszcze bardzo wiele ,ale Ernest powinien przede wszystkim stawiać na młodych a Ivana odesłać na ławkę.To byłoby ekstra wzmocnienie w spotkaniach o stawkę,gdzie potrzeba doświadczenia i silnej psychiki,bo tych dwóch cech Ivanowi nikt nie może odmówić.

Zasluzony zawodnik ale jak widze nie tylko w moim mniemaniu powinien zmienic klub. Za gesto jest w srodku

Ważne, że jest otwarty na odejście - jest nadzieja :)

Ivan... zjedz snikersa :)

"LM? - Wiemy, jakie popełniliśmy błędy"
Ale nie wiemy jak je wyeliminować.

Tia w szczególności z Valverde na ławce trenerskiej i z Tobą w składzie będziecie lepsi Ivan. Dwa razy już to pokazaliście jak bardzo byliście lepsi. Z całym szacunkiem, ale dopóki Valverde będzie trenerem Barcy, to ja nie wierzę w wygraną w Lidze Mistrzów.

Wincyj podań wzdłuż i do tyłu! Mnij kreatywności, Leo coś wymyśli! De Jong nie zajmie przecież twojego miejsca ponieważ jest zajęte!

Lepsi będziemy jeśli pozbędziemy się Rakitica I Valverde

Nie. Musicie pokazać to w najważniejszym momencie. W momencie w którym zawiedliście już dwukrotnie. Jechanie na wyrachowaniu i minimalizmie przez 3/4 sezonu i odstawienie reszty ligi na 20 punktów tylko po to żeby po raz kolejny się skompromitować w LM to żadne rozwiązanie.