Sport: Arthur będzie w nowym sezonie jednym z podstawowych zawodników Barcelony

Ela Rudnicka

21 lipca 2019, 16:45

Sport

54 komentarze

Jak informuje Sport, Arthur ma być w nowym sezonie jednym z podstawowych zawodników Barcelony. Jednak aby do tego doszło, Brazylijczyk musi dużo pracować nad sobą i zwalczyć niektóre ze swoich złych nawyków. 

Podczas pierwszego sezonu w Barcelonie Arthur pokazał się z bardzo dobrej strony. Niestety jego forma nieznacznie spadała wraz z upływem czasu, poza tym w klubie nie spodobały się pewne incydenty z udziałem Brazylijczyka. Jednym z nich był z pewnością udział w zorganizowanej w Paryżu imprezie urodzinowej Neymara, po której pomocnik Barcelony odniósł kontuzję. Zawodnik co prawda przeprosił i przyznał, że jego zachowanie było błędne, ale dyrekcja sportowa nie chce, żeby w przyszłości powtarzały się takie epizody, i nalega na zmianę sposobu życia i nawyków Brazylijczyka.

Ponadto u piłkarza występowały również dolegliwości kości łonowej, co nie pozwalało mu na grę na jego najwyższym poziomie. Widać było również, że pomocnik zdecydowanie gorzej wypadał w drugiej połowie meczów, dlatego też w większości spotkań pomocnik schodził z placu gry ok. 70 minuty.

Jednak Arthur świetnie zaprezentował się podczas Copa América. Pomocnik podczas rozgrywanego niedawno w Brazylii turnieju stał się oczywistym wyborem trenera Tite do gry w środku pola, obok Casemiro i Coutinho.

Jak na razie Arthur przebywa jeszcze na wakacjach, ale w Barcelonie już wiąże się z nim bardzo duże nadzieje w związku z nadchodzącym sezonem. Jak podaje Sport, Brazylijczyk, po pierwszym sezonie służącym przede wszystkim adaptacji w klubie, ma być jednym z podstawowych zawodników Dumy Katalonii. Kataloński dziennik podkreśla również, że Ernesto Valverde ma często stawiać na nowego zawodnika klubu Frenkiego de Jonga. W praktyce ma to oznaczać powrót do stylu opartego na posiadaniu piłki i kontroli gry.

Z pewnością ci dwaj młodzi zawodnicy będą jednak musieli bardzo się starać, żeby w rzeczywistości do tego doszło, szczególnie że żaden z nich w Barcelonie nie ma takiej wolności gry jak chociażby w reprezentacjach swoich krajów. Przypomnijmy, że m.in. w tym artykule przytaczaliśmy wypowiedzi Arthura nt. różnic w grze w katalońskim klubie i swojej drużynie narodowej. 

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Arthur z Frenkim na zmianę będą grać w pierwszym składzie. Pewne miejsce mają Busquets i Rakitic.

@Barca_Big_Moment tak bez zartow to mysle ze rola rakiticia w tym sezonie znaczaco zmaleje.

@Barca_Big_Moment jeszcze Roberto ma być graczem środka pola.

@buldog wydaje mi się że Roberto będzie bardziej prawym pomocnikiem

@Barca_Big_Moment I tak właśnie powinno być Wiadomo że taki de Jong nie wskoczy od razu do pierwszego składu

@Barca_Big_Moment Busi w takiej formie to 12 zawodnik przeciwnika.
« Powrót do wszystkich komentarzy