Leo Messi przeprasza za słowa wypowiedziane po meczu o trzecie miejsce Copa América

Łukasz Lewtak

21 lipca 2019, 09:00

La Nación/Sport

51 komentarzy

W sobotę Argentyńska Federacja Piłkarska (AFA) wysłała dokumenty do Komisji Etyki Conmebol, wśród których znalazły się osobiste przeprosiny Leo Messiego za słowa wypowiedziane przez niego po meczu o trzecie miejsce Copa América 2019.

Przypomnijmy, że po spotkaniu z Chile napastnik Barçy powiedział: - nie musimy być częścią tej korupcji i tego braku szacunku, którego doświadczyliśmy przez cały ten turniej. Zawsze mówię prawdę, dzięki temu jestem spokojny. Jeśli to, co mówię, będzie miało swoje konsekwencje, to już nie moja sprawa. Ja zawsze mówię szczerze. (...) Niestety korupcja, sędziowie i to wszystko nie pozwoliły na to, aby kibice cieszyli się futbolem.

Teraz Leo Messi i AFA chcą nieco uspokoić nastroje po tej wypowiedzi, dlatego też federacja wysłała w imieniu zawodnika list, w którym napastnik Barçy podkreśla, że mówiąc o korupcji, nie odnosił się do żadnej konkretnej osoby w strukturach Conmebol. Ponadto Messi przyznaje, że na jego słowa wpływ miała "gorąca sytuacja w tamtym momencie".

AFA liczy na to, że Leo Messi nie otrzyma większej sankcji niż jeden mecz zawieszenia za czerwoną kartkę ze spotkania z Chile oraz ostrzeżenie lub grzywnę. Federacja poprosiła, aby napastnik Barcelony mógł odbyć wspomniany jeden mecz kary w starciu towarzyskim z Chile w Los Ángeles 5 września.

Fot. Kirił Wenediktow, soccer.ru / CC BY-SA 3.0

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

no i brawo... nalezalo sie przeprosic... tamte slowa byly glupie i niepotrzebne ;) nawet Messiego czasami ponosi :P

Ale żenada w takim razie...
Chyba że wysłali to bez porozumienia z nim, to będzie jeszcze większy cyrk

Niepotrzebnie przepraszał, wszyscy piszą. Niestety wielki świat taki jest że po prostu czasem lepiej przeprosić za prawdę. Ona nigdy nie umilknie, a papcie będą czyste. Pomyślał chłop sobie, do wygrania jeszcze parę turniejów, od teraz będą bardziej uważać na sędziowanie meczy Argentyny. Same plusy.

Jeśli przeprosił, to znaczy że wtedy gadał głupoty i się osmieszyl. Jeśli wtedy mówił prawdę, to osmieszyl się teraz przepraszając.

Nie podoba mi się to wogole, ale to Messi jest więc już mu wybaczylem:)

A co z wolnością słowa? On miał 100% racji

Niepotrzebnie przepraszał.

Z Argentyną miał szansę w 2014. Nie udało się i cóż zrobić.
Pseudo-mistrzostwo Europy Penaldo z 2016 roku nie ma tu znaczenia.

No i bardzo dobrze , że przeprosił tego się po nim spodziewałem . Mocno przesadził w tamtym momencie i dobrze o tym wie , ale wiadomo gorąca głowa to i różne głupoty można gadać . Sprawę uważam za wyjaśnioną dobrze by moje zdanie podtrzymała federacja.

Jak dla mnie, wtedy i tak powiedział prawdę, a teraz po prostu musiał na siłę przeprosić, bo sytuacja tego wymagała.. W głowie zostanie to, co było.

Dlaczego niby zawieszenie miałby odbyć w meczu towarzyskim? Równie dobrze mogliby się umówić z grupką farmerów na sparing, żeby Leo mógł już grać w pierwszym meczu o punkty.

No i sprawa jest czysta. Przeprosiny poszły bo tego wymagała sytuacja, a teraz trzeba oczyścić umysł i do gry :)

A to spoko, nie ma problemu

po meczu miał mega kur.a dlatego tak powiedział, jak ochłonął i przemyślał to przeprosił , nie on pierwszy nie ostatni

Jak Messi powiedział coś o korupcji "Bohater - powiedział prawdę"
Jak przeprosił i ukorzył się tym samym przyznając do błędu. "Bohater - chce dla reprezentacji jak najlepiej"

Jak Messi nie chciał grać dla reprezentacji "Bohater"
Jak chce grać "Bohater".

Ciekawe czy ma jakieś wady?

Messi jest , był i będzie !!!

Gdyby nie to, że mu tak bardzo zależy by coś zdobyć z reprezentacją, pewnie nigdy słów by nie cofnął i nie przeprosił mając ich głęboko w poważaniu. Niestety Leo już nie ma czasu i dwa lata zawieszenia praktycznie przekreśliły by mu szansę na jakiekolwiek trofeum z Argentyną. (Co patrząc na to co grają i tak jest wielce wątpliwe).


fake news co za bzdury

Jeśli mnie coś szkodzi to tego nie robię, np jeśli po Finlandii zygam to jej po prostu nie pije. Tobie Leo też tego proponuję, jeśli gra w reprezentacji ci szkodzi nie rób tego.

W koncu ziomek od PRu go przekonal :)

Rura zmiękła jednak

"Przepraszam że powiedziałem prawdę"

I teraz znów będzie o tym jaki Messi jest nieśmiały i nie nadaje się na kapitana.

Dobrze im pojechał. Brawo Messi, jechać po starych skorumpowanych dziadach- prawda ich w oczy kole!

Wolność słowa, pięknie brzmiące kłamstwo

Problemy przez to że powiedział prawdę, ach piłka nożna z drugiej strony...

W tej dyscyplinie trzeba mieć bardzo mocne nerwy. Pozdrawiam

Haha jaki wstyd. Nie no mowiac o korupcji mial na myśli te w urzędzie skarbowym w Polsce. Co za gosc. Niby taki agresor takie mial tutaj poparcie a tak naprawde powinien byc zawieszony na kilka ladnych spotkan