RFEF przeprowadzi postępowanie dyscyplinarne w sprawie negocjacji Barçy z Griezmannem

Łukasz Lewtak

20 lipca 2019, 09:00

Iusport/Marca/Sport

25 komentarzy

Iusport informuje, że Hiszpańska Królewska Federacja Piłkarska (RFEF) postanowiła wszcząć postępowanie dyscyplinarne, aby sprawdzić, czy Barcelona złamała przepisy, negocjując z Antoine'em Griezmannem w trakcie poprzedniego sezonu. Tymczasem według Marki oba kluby mogą wspólnie znaleźć rozwiązanie i dojść do porozumienia.

Według madryckiego dziennika Barcelona i Atlético Madryt są gotowe usiąść do rozmów i postarać się wypracować porozumienie, aby zażegnać konflikt, który trwa, odkąd Barça wpłaciła klauzulę Antoine'a Griezmanna. Klauzula ta od 1 lipca wynosiła 120 milionów euro, jednak klub z Madrytu uważa (i podobno ma dowody), że Katalończycy negocjowali i doszli do porozumienia z francuskim napastnikiem już w marcu, dlatego domagają się zapłaty poprzedniej klauzuli, czyli 200 milionów.

Przypomnijmy, że prezes Atlético Madryt Enrique Cerezo wielokrotnie podkreślał, że Barcelona złamała przepisy Hiszpańskiej Królewskiej Federacji Piłkarskiej, ponieważ osoby z otoczenia Antoine'a Griezmanna skontaktowały się z Barçą bez wiedzy klubu z Madrytu.

Teraz, według doniesień Iusport, Komitet ds. Rozgrywek Hiszpańskiej Królewskiej Federacji Piłkarskiej ma ocenić całą sytuację i zdecydować, czy Barcelona i piłkarz przekroczyli przepisy. Sprawa powinna zostać wyjaśniona w ciągu najbliższych kilku dni.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Taktyka pisowcow : mamy dowody i wkrotce je pokazemy..... 4 lata pozniej: no tak juz wkrotce.

@Szklaner jak już porównujesz to do naszego podwórka, to racz dodać też taktykę PO.
"Mamy program ale go nie pokażemy, bo PiS go zrealizuje" :-D
« Powrót do wszystkich komentarzy