Mundo Deportivo: Nowa struktura sekcji młodzieżowych FC Barcelony zaczyna nabierać kształtu

Julia Cicha

19 lipca 2019, 18:00

Mundo Deportivo

Brak komentarzy

FC Barcelona pracuje nad ustaleniem nowej struktury w swojej szkółce. Poszczególne zespoły i stanowiska zaczynają nabierać kształtu, ale Javier Bordas, Silvio Elias i Xavier Vilajoana nie doszli jeszcze do porozumienia. Ostatnie słowo będzie miał więc Josep Maria Bartomeu.

Jak informowały wcześniej media, klub utworzy nowe stanowisko osoby odpowiedzialnej za szkółkę. Będzie to ktoś z przeszłością w Barcelonie, osoba znana mediom i niepodlegająca menedżerowi generalnemu obszaru sportowego (obecnie Pep Segura). Wybrany pracownik będzie odpowiadał bezpośrednio przed komisją sportową i prezydentem. Pep Segura będzie miał więc mniejszy zakres obowiązków ograniczony jedynie do pierwszego zespołu.

Sekcje młodzieżowe zostaną podzielone na trzy grupy: Barçę B, zespoły z 11 zawodnikami i zespoły z 7 zawodnikami (najmłodsze kategorie). Każda z grup będzie miała odpowiedzialną za nią osobę. Wydaje się, że pierwsze dwie mogą objąć odpowiednio Jordi Roura i Aureli Altimira, a trzecią zajmie się ktoś z FCB Escola. Barcelona chce, by osoba odpowiedzialna za Barçę B była równocześnie łącznikiem między młodszymi sekcjami a pierwszą drużyną i by równocześnie zajmowała stanowisko dyrektora sportowego Barçy B. Do pomocy otrzyma ona asystenta, którym według Mundo Deportivo może zostać Xavi Roca lub Alex García.

Należy wspomnieć, że wszystko nadzorował będzie Paco Seirullo jako osoba odpowiedzialna za metodologię szkoleniową w Barcelonie. Będzie on ponad trenerami, by pomóc w zachowaniu idei i stylu gry klubu we wszystkich sekcjach młodzieżowych od prebenjaminu do Barçy B.

Poleć artykuł