Carles Puyol: Barça to mój dom i marzę o powrocie do tego klubu

Radek Koc

19 lipca 2019, 12:15

Mundo Deportivo

21 komentarzy

Carles Puyol objął honorowym patronatem charytatywny turniej Golf XAP i wczoraj wziął udział w uroczystym akcie inaugurującym zmagania. Były kapitan Barçy skomentował kilka aktualnych tematów dotyczących klubu. 

- Nie wiem, czy Víctor Valdés podpisze kontrakt z Barceloną. Jeśli tak się stanie i powróci do klubu, będę bardzo szczęśliwy ze względu na mojego przyjaciela oraz sam klub. Barcelona to dom Valdésa i z całą pewnością wniesie tam dużo dobrego. 

- Mój powrót do Barcelony? Na razie jestem zaangażowany w inne projekty, ale nigdy nie wiadomo, co może się wydarzyć w przyszłości. Wszyscy wiedzą, że Barça to mój dom i powrót jest moim marzeniem. 

Puyol ocenił również krótko nowe nabytki Barcelony: - Neto to świetny bramkarz. De Jong i Griezmann są znakomitymi piłkarzami. Holender jest młody, ale już może się pochwalić dużym doświadczeniem. Natomiast francuski napastnik może dać bardzo wiele tej drużynie. 

- Neymar posiada ogromny talent. Jeśli włodarze Barcelony uważają, że drużyna go potrzebuje i uda się sfinalizować jego transfer, Brazylijczyk wniesie bardzo wiele do tej ekipy. Neymar jest młody, ma doświadczenie i wciąż ma wiele do zaoferowania. Ewentualna wymiana na piłkarzy z PSG? To zależy od samych zawodników i od potrzeb każdej z drużyn. 

Puyol odniósł się też do sytuacji Realu Madryt: - Zeszły sezon nie był dobry w jego wykonaniu. Teraz kupuje wielkich piłkarzy i zobaczymy, jak zaadaptują się oni w nowym otoczeniu. 

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Najlepszy kapitan i najlepszy obrońca w historii tej dyscypliny, człowiek z niesamowitym charakterem, lwie serce, z niecierpliwoscia czekam na jego powrot do drużyny, z jego mentalnoscia odzyskalibysmy charakter :
« Powrót do wszystkich komentarzy