Mundo Deportivo: Xavi Hernández skompletował swój pierwszy sztab szkoleniowy

Dariusz Maruszczak

18 lipca 2019, 17:00

Mundo Deportivo, AS

9 komentarzy
  • W poniedziałek Xavi Hernández rozpoczął karierę trenerską w Al-Sadd
  • Były pomocnik Barcelony skompletował swój pierwszy sztab szkoleniowy
  • Większość współpracowników Xaviego to specjaliści w przeszłości związani z Blaugraną

Mundo Deportivo przedstawiło listę współpracowników Xaviego w Al-Sadd. 39-latek będzie mógł liczyć na pomoc dwóch asystentów: swojego brata Oscara i Sergio Alegre. Pierwszy z wymienionych również był piłkarzem i występował w klubach Segunda División B i Tercera División. W Katarze pracuje od czterech lat, a wcześniej zajmował się szkoleniem zawodników w Akademii Aspire. Z kolei Sergio Alegre przez wiele lat pracował w młodzieżowych zespołach FC Barcelony, a w tym roku zdobył Puchar Azji jako drugi trener Feliksa Sáncheza Basa w reprezentacji Kataru.

Specjalistą od przygotowania fizycznego w Al-Sadd jest Ivan Torres. Podobnie jak Xavi urodził się on w Terrassie i ma spore doświadczenie zawodowe. Ostatnio pracował w Leeds United, a wcześniej w takich klubach jak AEK Larnaka czy APOEL, a także w reprezentacji Bahrajnu. Za sztab medyczny odpowiedzialny będzie Toni Tramullas, również były pracownik FC Barcelony, natomiast zespołowi fizjoterapeutów, złożonemu z dwóch Tunezyjczyków i jednego Bośniaka, będzie przewodził Carlos Nogueira.

Ostatnim wzmocnieniem sztabu Xaviego Hernándeza jest Xavi Ferrando, który w tym tygodniu trafił do Al-Sadd z FC Barcelony. Nowy trener bramkarzy katarskiego klubu przez trzynaście lat pracował w młodzieżowych zespołach Blaugrany.

Sztab Xaviego uzupełnia trzech byłych piłkarzy, którzy mają za sobą przeszłość w FC Barcelonie. David Prats, Sergio García i Toni Lobo byli kolegami Xaviego w młodzieżowych drużynach Dumy Katalonii. Połączą oni pracę trenerów w zespole do lat 23 z zajmowaniem się analizą i obserwacją rywali w pierwszej ekipie. Przed dołączeniem do Al-Sadd pracowali w Sant Gabriel i Sant Andréu.

Jak widać, Xavi nie na darmo podkreślał w wielu wywiadach znaczenie filozofii FC Barcelony w jego karierze trenerskiej. Hiszpan otoczył się doświadczonymi współpracownikami związanymi w przeszłości z katalońskimi klubem, którym będzie mógł zaufać. Niewykluczone, że współpraca, jaką nawiązuje na początku swojej kariery trenerskiej, będzie kontynuowana w kolejnych latach.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Bez ,Waldka ,nie ma to sensu ;-)

Xavi dobiera starannie sztab. Może kiedyś zobaczymy taka kombinację:
Trener - Xavi
Asystent - Busquets
Asystent - Iniesta
Trener przygotowania fizycznego: Puyol
Trener bramkarzy: Valdes
I niezależnie ma dokładkę:
Prezydent - Pique
Koordynator pionu juniorskiego: Gaurdiola
Wtedy o zachowanie filozofii klubu bym się nie martwił ;)

Jaki to profesjonalista :o

Niech się uczy i Barca czeka

Wersja Barcelońska - "Bartomeu skonpletował sztab szkoleniowy Valverde".
Czekamy generalne na powrót magii na CN

I oby do przodu Generale :)