Riqui Puig wrócił do zajęć z pierwszą drużyną podczas drugiej środowej sesji treningowej [WIDEO]

Dariusz Maruszczak

17 lipca 2019, 20:15

Mundo Deportivo, AS

13 komentarzy

Wyjaśnił się powód nieobecności Riquiego Puiga na porannych zajęciach pierwszego zespołu FC Barcelony. 19-latek uczestniczył dziś jedynie w drugiej sesji treningowej, która odbyła się o 18:30.

Brak Puiga na porannych zajęciach spowodował konsternację wśród culés. Młody pomocnik miał regularnie przygotowywać się z pierwszą drużyną do sezonu, a także wyruszyć z nią na azjatyckie tournée. Nieuzasadniona nieobecność na treningu doprowadziła do wątpliwości w tym zakresie. Jak tłumaczą jednak hiszpańskie media, klub absencję Puiga wytłumaczył rotacją, jaka ma dotyczyć zawodników Barcelony B w kontekście przedsezonowych zajęć. Rano jej ofiarą padli 19-latek i Oriol Busquets, z czego skorzystali Monchu i Ronald Araujo.

W drugim środowym treningu, który rozpoczął się o 18:30, Riqui Puig wziął udział jako jedyny piłkarz Barçy B. Wygląda więc na to, że wyjazd pomocnika na tournée nie jest zagrożony. Z kolei Oriol Busquets ma uczestniczyć w jutrzejszych zajęciach. W Ciutat Esportiva pojawił się również prezydent FC Barcelony Josep Maria Bartomeu, który przywitał się z piłkarzami i sztabem szkoleniowym. 56-latek obejrzał niemal całe zajęcia, opuszczając boisko treningowe dopiero na kilka minut przed końcem ćwiczeń.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Hmm czyli Puig traktowany jak każdy inny zawodnik Barcy B. Nie wróże mu wielu szans w tym sezonie z takim podejściem do niego :(.

1.03 głupi i głupszy...

Prezes uśmiechnięty = Neymar w drodze ;)

Oho Barto interweniował... zostaw chłopie po sobie chociaż jeden pozytywny aspekt i niech to będzie Puig na długie lata ;)

Moim zdaniem Oriol ma taki potencjał że powinien zostać wypożyczony do jakiegoś beniaminka w pierwszej lidze. Natomiast Puig włączony do pierwszego zespołu kosztem sprzedaży Rakiticia. Tacy zawodnicy nie mogą się marnować w 3 lidze

Valverde uratowany !!!