Riqui Puig wrócił do zajęć z pierwszą drużyną podczas drugiej środowej sesji treningowej [WIDEO]

Dariusz Maruszczak

17 lipca 2019, 20:15

Mundo Deportivo, AS

13 komentarzy

Wyjaśnił się powód nieobecności Riquiego Puiga na porannych zajęciach pierwszego zespołu FC Barcelony. 19-latek uczestniczył dziś jedynie w drugiej sesji treningowej, która odbyła się o 18:30.

Brak Puiga na porannych zajęciach spowodował konsternację wśród culés. Młody pomocnik miał regularnie przygotowywać się z pierwszą drużyną do sezonu, a także wyruszyć z nią na azjatyckie tournée. Nieuzasadniona nieobecność na treningu doprowadziła do wątpliwości w tym zakresie. Jak tłumaczą jednak hiszpańskie media, klub absencję Puiga wytłumaczył rotacją, jaka ma dotyczyć zawodników Barcelony B w kontekście przedsezonowych zajęć. Rano jej ofiarą padli 19-latek i Oriol Busquets, z czego skorzystali Monchu i Ronald Araujo.

W drugim środowym treningu, który rozpoczął się o 18:30, Riqui Puig wziął udział jako jedyny piłkarz Barçy B. Wygląda więc na to, że wyjazd pomocnika na tournée nie jest zagrożony. Z kolei Oriol Busquets ma uczestniczyć w jutrzejszych zajęciach. W Ciutat Esportiva pojawił się również prezydent FC Barcelony Josep Maria Bartomeu, który przywitał się z piłkarzami i sztabem szkoleniowym. 56-latek obejrzał niemal całe zajęcia, opuszczając boisko treningowe dopiero na kilka minut przed końcem ćwiczeń.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Moim zdaniem Oriol ma taki potencjał że powinien zostać wypożyczony do jakiegoś beniaminka w pierwszej lidze. Natomiast Puig włączony do pierwszego zespołu kosztem sprzedaży Rakiticia. Tacy zawodnicy nie mogą się marnować w 3 lidze

@messi564 Oriol powinien być wypożyczony do klubu, który gra podobna piłkę najlepiej. Co nam przyszło z wypożyczeń Sampera do beniaminków?

@Coutinho007 Nawet jeśli jakiś wracał po dobrym sezonie (np Munir) to i tak dla niego nie było miejsca w klubie i sprzedaż za mln euro w zimę, żeby cokolwiek zarobić.

@myscooter Munir to po tych wypożyczeniach w Valencii i Alaves dalej nie zrobił kroku do przodu... Jeszcze w sumie powrót Deulofeu mi przychodzi do głowy, który latał w Evertonie, Sevilli i Milanie a jak tutaj wrócił to zapomniał wgl jak się gra w Barcelonie i wyglądał jak wychowanek jakiegoś średniaka z Anglii a nie Barcelony..

@Coutinho007 Nie wiem kiedy ludzie zrozumieją, że droga na wypożyczenie=brak przyszłości w klubie. Zwyczajne podniesienie wartości i sprzedaż z zyskiem. Cucu- idealny przykład tego działania. Mówie tutaj o "wychowankach" a nie o piłkarzach 20kilku letnich którzy są niechciani w klubie i idą na wypożyczenia tylko dla zwolnienia pensji bo nieudolny zarząd nie umie ich sprzedać.

@myscooter Dokładnie. Ja nawet nie pamiętam kiedy do nas jakiś wychowanek wrócił z wypożyczenia lepszy... Ale wypożyczmy do jakiegoś Alaves czy Las Palmas, ogra się i będzie super.... Jak juz gdzies naprawde wypozyczac to najlepiej do Betisu bo grają podobnym stylem.

Prezes uśmiechnięty = Neymar w drodze ;)

@SinMistico a transfer De Jonga to nie pozytywny aspekt?

@SinMistico ah ta wybujała wyobraznia

Oho Barto interweniował... zostaw chłopie po sobie chociaż jeden pozytywny aspekt i niech to będzie Puig na długie lata ;)

Hmm czyli Puig traktowany jak każdy inny zawodnik Barcy B. Nie wróże mu wielu szans w tym sezonie z takim podejściem do niego :(.

1.03 głupi i głupszy...

Valverde uratowany !!!