Ernesto Valverde: Z nowymi zawodnikami wiążemy bardzo duże nadzieje

Ela Rudnicka

17 lipca 2019, 19:00

FCBarcelona.es

119 komentarzy

Ernesto Valverde wypowiedział się po raz pierwszy przed rozpoczęciem nowego sezonu 2019/20. Szkoleniowiec FC Barcelony odniósł się m.in. do nowych zawodników klubu i nadchodzącego tournée po Japonii.

- To trzy ważne wzmocnienia, każdy z nich będzie grał w innej linii, wiele od nich oczekujemy. Wiemy, że kibice wiążą z nimi duże nadzieje, chcemy, żeby szybko weszli w dynamikę drużyny i grali na swoim poziomie.

- Bardzo cieszymy się, że możemy tutaj być i niedługo rozpocząć sezon. Jak co roku czeka nas wiele wyzwań i wiemy, że wymaga się od nas zwycięstw i tego, że mamy sprawiać kibicom radość. Chcemy zmierzyć się z tymi oczekiwaniami.

- Nasze cele są takie same jak zwykle: wygrywać wszystkie mecze oraz zwyciężyć we wszystkich rozgrywkach, w których weźmiemy udział. Musimy również trzymać się naszego stylu. Postaramy się stanąć na wysokości zadania.

- Jedziemy do Japonii i bardzo nas to cieszy. Wiemy, ile znaczy tam nasz klub, jakie dobre kontakty łączą nas z tym krajem, poza tym mamy świetne relacje z Iniestą czy Villą… To dla nas oraz dla japońskich kibiców Barcelony ogromna radość.

- Zawodnicy są w dobrej formie, trenują w odpowiednim rytmie, starają się. Ten presezon jest trochę inny niż wcześniejsze, ponieważ będziemy mieć mniej czasu na przygotowanie się do tournée po Japonii. W ubiegłym roku margines czasowy był większy, teraz pierwsze mecze rozegramy z mniejszą liczbą treningów na koncie, ale wszyscy zawodnicy przyjechali na zgrupowanie dobrze przygotowani.

Ponadto Valverde wypowiedział się bardziej szczegółowo nt. nowych zawodników:

De Jong: To zawodnik, który w ostatnich latach gra na niesamowitym poziomie, rozegrał świetny ubiegły sezon ze swoją drużyną, dlatego też mamy nadzieję, że doda nam świeżości w środku pola. To przyszłościowy projekt na wiele lat, o wysokiej jakości, poza tym wiemy, że prezentuje styl, którego szukamy.

Antoine Griezmann: Ma duże doświadczenie w LaLidze. Jest szybki, wykorzystuje wolne przestrzenie, jest również decydujący na ostatnich metrach. Wiemy, ile jest wart i ile może nam dać taki typ zawodnika, wiążemy z nim ogromne nadzieje.

Neto: To również bardzo doświadczony piłkarz, zabezpieczenie bramki. Idealnie będzie uzupełniał Marca, w czasie kiedy Iñaki dalej będzie zdobywał doświadczenie.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

W 90 % bedziemy grali tym sammy skladem co nas liverpool zniszczyl.

@Litman no tak kolejny co lubi dramatyzowac tak zniszczył 4:3 :D

@MarioVeB! Jeśli biorąc pod uwagę rewanż, który był tutaj kluczowy, to tak - zniszczył. Podziwiam wieczny optymizm :D

@XBlairrX To w pierwszym meczu Barca zniszczyła LFc idac ta idotyczna logika.

@MarioVeB! Napisałem, że rewanż był kluczowy. Koniec końców to Liverpool upokorzył nas. Kto w Europie patrzy jeszcze na to, że Barca wygrała pierwszy mecz 3:0, oprócz kibiców Barcy? Nie, wypadliśmy, znów kompromitując się i tyle, było minęło.
Komentarz usunięty

@XBlairrX 1mecz nie świadczy o niczym. To był dwumecz

@Salchent co za bzdury. Barca tylko w pierwszej połowie mogła strzelić spokojnie z 2 bramki, ale zabrakło skuteczności
« Powrót do wszystkich komentarzy