Ernesto Valverde: Z nowymi zawodnikami wiążemy bardzo duże nadzieje

Ela Rudnicka

17 lipca 2019, 19:00

FCBarcelona.es

119 komentarzy

Ernesto Valverde wypowiedział się po raz pierwszy przed rozpoczęciem nowego sezonu 2019/20. Szkoleniowiec FC Barcelony odniósł się m.in. do nowych zawodników klubu i nadchodzącego tournée po Japonii.

- To trzy ważne wzmocnienia, każdy z nich będzie grał w innej linii, wiele od nich oczekujemy. Wiemy, że kibice wiążą z nimi duże nadzieje, chcemy, żeby szybko weszli w dynamikę drużyny i grali na swoim poziomie.

- Bardzo cieszymy się, że możemy tutaj być i niedługo rozpocząć sezon. Jak co roku czeka nas wiele wyzwań i wiemy, że wymaga się od nas zwycięstw i tego, że mamy sprawiać kibicom radość. Chcemy zmierzyć się z tymi oczekiwaniami.

- Nasze cele są takie same jak zwykle: wygrywać wszystkie mecze oraz zwyciężyć we wszystkich rozgrywkach, w których weźmiemy udział. Musimy również trzymać się naszego stylu. Postaramy się stanąć na wysokości zadania.

- Jedziemy do Japonii i bardzo nas to cieszy. Wiemy, ile znaczy tam nasz klub, jakie dobre kontakty łączą nas z tym krajem, poza tym mamy świetne relacje z Iniestą czy Villą… To dla nas oraz dla japońskich kibiców Barcelony ogromna radość.

- Zawodnicy są w dobrej formie, trenują w odpowiednim rytmie, starają się. Ten presezon jest trochę inny niż wcześniejsze, ponieważ będziemy mieć mniej czasu na przygotowanie się do tournée po Japonii. W ubiegłym roku margines czasowy był większy, teraz pierwsze mecze rozegramy z mniejszą liczbą treningów na koncie, ale wszyscy zawodnicy przyjechali na zgrupowanie dobrze przygotowani.

Ponadto Valverde wypowiedział się bardziej szczegółowo nt. nowych zawodników:

De Jong: To zawodnik, który w ostatnich latach gra na niesamowitym poziomie, rozegrał świetny ubiegły sezon ze swoją drużyną, dlatego też mamy nadzieję, że doda nam świeżości w środku pola. To przyszłościowy projekt na wiele lat, o wysokiej jakości, poza tym wiemy, że prezentuje styl, którego szukamy.

Antoine Griezmann: Ma duże doświadczenie w LaLidze. Jest szybki, wykorzystuje wolne przestrzenie, jest również decydujący na ostatnich metrach. Wiemy, ile jest wart i ile może nam dać taki typ zawodnika, wiążemy z nim ogromne nadzieje.

Neto: To również bardzo doświadczony piłkarz, zabezpieczenie bramki. Idealnie będzie uzupełniał Marca, w czasie kiedy Iñaki dalej będzie zdobywał doświadczenie.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

De Jong to przyszłościowy projekt?!To on zamierza trzymać go na ławce?! Niech lepiej sprzedadzą tego Rakitica do Psg, bo jak zobaczę naszą słynną trójce w środku pola a Holendra przykutego do ławki rezerwowych, to mnie szlag jasny trafi, krew nagła zaleje!

@AduŚ07 Możesz już się zalewać. Mam dokładnie te same myśli.
konto usunięte

@AduŚ07 wyluzuj, to nie jest warte tego.

@AduŚ07 Bo tak bedzie a potem placz ze slabej gra bedac przyspawany do lawki
Komentarz usunięty

@MarioVeB! Powiem Ci że poty jeszcze jakoś przyjmę ale krwi brrr... :p Dwa tyg temu na piłce zrobiłem coś w kolano, tak mi spuchlo że musieli mi w szpitalu ściągac krew. Jak wbił igłę i ucisną kolano to wtedy mnie zalała i krew i pot w jednym także narazie podziękuję.
Komentarz usunięty przez użytkownika
« Powrót do wszystkich komentarzy