Sport: Frenkie de Jong robi doskonałe wrażenie podczas swoich pierwszych treningów w Barcelonie

Dariusz Maruszczak

17 lipca 2019, 15:00

Sport

57 komentarzy
  • Jak podaje dziennik Sport, Frenkie de Jong robi doskonałe wrażenie podczas swoich pierwszych treningów w Barcelonie
  • Holender nawet w drużynie Blaugrany wyróżnia się kontrolą piłki i skutecznością zagrań
  • Na zajęciach 22-latek dobrze rozumiał się z Sergio Busquetsem

Sport donosi, że de Jong wywarł spore wrażenie w klubie już po pierwszych dniach treningów. Według tych informacji również na zajęciach można dostrzec niesamowite umiejętności pomocnika, który imponuje sztabowi szkoleniowemu od samego początku. De Jong ma zatem szansę już od pierwszej minuty sezonu stać się ważnym zawodnikiem dla Ernesto Valverde. Dziennik ocenia, że oglądanie de Jonga w akcji podczas treningów to prawdziwy spektakl.  

Sport przypomina, że Barcelona od dwóch lat regularnie monitorowała postępy de Jonga. Dyrekcja sportowa klubu uznała, że Holender ma wyjątkowy talent i dlatego walczyła o niego do samego końca, choć w pewnym momencie wydawało się, że pomocnik trafi do PSG. De Jong był wyjątkowym produktem na rynku, dlatego też Barça zdecydowała się zrobić dla niego wyjątek i w ostatniej chwili poprawić propozycję dla zawodnika. Nie doszło do tego w przypadku Matthijsa de Ligta, ponieważ choć obrońca był ceniony w Barcelonie, to jednak panowało przekonanie, że jego cena powinna być niższa niż de Jonga ze względu na zajmowaną pozycję na boisku i perspektywy. Mimo dokładnej obserwacji Barça była zaskoczona aż tak dużymi umiejętnościami technicznymi pomocnika.

Zdaniem Sportu najbardziej zaskakuje łatwość i szybkość operowania piłką przez de Jonga. Według dziennika pomocnik zwykle miał futbolówkę przy nodze krócej niż przez dwie sekundy. Nikt w zespole nie ma takiej kontroli i szybkości podania, nawet Arthur, piłkarz teoretycznie zbliżony do Holendra. Wkład de Jonga w grę będzie fundamentalny, żeby Barça odzyskała dawny rytm gry w ofensywie i siłę drugiej linii. 22-latek ma pomóc poprzez skuteczność swoich podań (ponad 90% w Eredivisie i Lidze Mistrzów) i wszechstronność.

Nie znaczy to jednak, że de Jong nie musi pracować nad pewnymi elementami, aby dobrze adaptować się w klubie i Primera División. Jak podaje Sport, wielkim wyzwaniem będzie rozwój sprawności fizycznej pomocnika, aby dobrze radził sobie w szybszym rytmie gry. Holender może zniwelować również drobne wady, które nabył w czasach, gdy był ustawiony bardziej defensywnie. Trenerów Barcelony nie martwią jednak te aspekty ze względu na umiejętność szybkiego uczenia się byłego piłkarza Ajaksu.

Sport informuje, że Valverde ma na początku ustawiać de Jonga jako środkowego pomocnika. Klub wierzy, że na tej pozycji zawodnik poczuje się bardziej komfortowo i będzie mógł stopniowo zyskiwać zaufanie nowych kolegów i przejmować coraz większą odpowiedzialność. Ponadto dziennik podaje, że podczas dzisiejszego treningu można było dostrzec dobrą współpracę między de Jongiem i Sergio Busquetsem. Biorąc pod uwagę, że 31-latek jest jednym z kapitanów i wiodącą postacią środka pola, jest to optymistyczny sygnał na przyszłość.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Świetna wiadomość. No i Rakitić pewnie zadowolony, że będzie grał tylko 85-88 minut.
« Powrót do wszystkich komentarzy