AS: Barcelona otrzymała niepokojące informacje w sprawie niedawnej kontuzji stopy Neymara

Ela Rudnicka

17 lipca 2019, 16:00

AS

48 komentarzy

Jak donosi AS, Barcelona miała w ostatnim czasie zasięgać konsultacji u kilku specjalistów w związku z niedawną kontuzją Neymara. Niestety prognozy lekarzy nie napawają optymizmem.

Problemy zdrowotne Neymara rozpoczęły się, kiedy podczas pierwszego sezonu w PSG doznał on złamania piątej kości śródstopia w prawej nodze, przez co musiał poddać się zabiegowi. W kolejnym sezonie po raz drugi wystąpiła u niego ta sama kontuzja, wtedy jednak uznano, że kolejna operacja nie zostanie wykonana. Wielu krytykowało później tę decyzję, zwłaszcza że powrót do gry zajął wtedy Brazylijczykowi prawie cztery miesiące.

Piłkarz wrócił co prawda do gry, ale niestety, niedługo przed rozpoczęciem tegorocznego Copa América, okazało się, że z turnieju wykluczył go uraz prawej kostki. Wielu ekspertów uważa jednak za mało prawdopodobne, żeby taka kontuzja nie pozwoliła mu na grę przez półtora miesiąca, co pozwala myśleć, że być może u napastnika po raz trzeci doszło do złamania piątej kości śródstopia.

AS podaje, że zainteresowana transferem zawodnika Barcelona miała więc przeprowadzić konsultacje dot. jego stanu zdrowia. Informacje otrzymane od lekarzy wzbudziły niepokój, mówi się nawet o tym, że kość Brazylijczyka może nie zrosnąć się prawidłowo, co w konsekwencji może spowodować wytworzenie się stawu rzekomego. Wtedy jedynym rozwiązaniem byłby przeszczep tkanki kostnej.

Przeprowadzone konsultacje nie są oczywiście oficjalne, ale z całą pewnością mogą one wpłynąć na decyzję o transferze Neymara lub jego braku. Jak informują hiszpańskie media, władze klubu początkowo były zgodne co do chęci pozyskania piłkarza, jednak przeszkodą może okazać się m.in. aspekt finansowy lub właśnie stan zdrowia Brazylijczyka.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Czyli Barca szuka sposobu na obniżenie ceny.

Jedynym sposobem by rozwiązać jakikolwiek problem zdrowotny jest detoksykacja organizmu na poziomie komórkowym.

A mi się coś kojarzy że ostatnia kontuzja to było skręcenie stawu i były nagrania jak leci o kulach z opuchniętą noga. Teraz będą pismaki tworzyć historię.

Cou I Rakitic za Neya i jest ok. Ney sportowo się broni, do tego Messi miał by wreszcie trochę miejsca bo by nie biegał cały czas w klatce.

Niech sezon już się zacznie, niech okno się zamknie bez Neymara w FCB i niech ta żałosna szopka już się skończy...

Totalna głupota oddawać Cou i Dembele + 40 MLN . Razem wyniesie ich to ponad 300MLN . Czy Oni są poważni ?!.

Jestem przeciwny jego powrotowi, ale życzę mu zdrowia.

Nie widze sensu w jego kupnie. Nie dosc ze nie ma dla niego miejsca to jeszcze wieczne problemy z jego zachowaniem, albo jego zdrowiem. Trzymac kase i czekac jak sie ktos pojawi na rynku. Juz wolal bym zeby postawili na tego Dembele, chociaz tez nie wierze ze bedzie z niego cos wiecej niz obecnie.

Rzygam tymi artykułami o tym mosku przyjdzie a może nie, dwóch plus 40 mln, a może 250 mln Niech gra w psg i dupy nie zawraca

Ale jak będzie wtedy piłą kręcił

No i pięknie mielibyśmy drugiego Juninho Pernam Bucano!!!

Lepiej kupić mbappe niż neymar

Vermy i Rafinhy nie będzie, to Neymar przejmie pałeczkę, a może Dembele go wyprzedzi w kolejce do lekarza.

Złamałem kość łódeczkowatą w nadgarstku (najgorsza kość do złamania w nadgarstku) i straszyli mnie stawem rzekomym, czytałem o tym, pytałem lekarzy i fizjo o to i jest to przeje** sprawa :/ Mimo, że nie darze typa sympatią to nikomu nie życzę stawu rzekomego i żadnej kontuzji. Z chłodną głową coraz bardziej można pomyśleć, że Neymar nie jest dla nas najpotrzebniejszą i najlepszą opcją jaką teraz potrzebujemy.
Swoją drogą staw rzekomy powstaje często (nie zawsze) gdy kość nie zrośnie się do końca a my zaczniemy ją obciążać i ruszać a czasami po prostu od organizmu to zależy - tak mi przynajmniej mówili wszyscy więc ciekawe jak Neymar dbał o zdrowie podczas tej kontuzji jeśli to prawda.

szok, niedowierzanie, cóż za nowość.
wiadomo ze to człowiek kontuzja

Pozostaje życzyć Neyowi zdrowia. Niestety pakowanie się w ten transfer zaczyna być coraz bardziej niebezpiecznym posunięciem.

Przecież były ostatnio informacje od lekarzy, że jest w pełni zdrowy i że jest gotowy do grania. Według mnie, fake news.

Oby nie doszło do transferu

Odkad mamy Grizmana dla mnie moze zostac w psg

Wypowiem się bo przechodzę obecnie przez to samo. Czyli złamanie V kości śródstopia. Jedna z najgorszych kości do zrostu jak nie najgorsza. Zrasta się bez ingerencji (operacji) u 1/10 osób. Po operacji różnie bywa, koleżanka która miała ich już V dalej nie jest w stanie wrócić do sportu. Ja osobiście po drugim złamaniu dostałem zakaz jakiejkolwiek aktywności fizycznej i dodam że nie leczylem się w szpitalu, tylko w prywatnej sportowej klinice. W tym momencie I z perspektywy wizyt u specjalistów widzę że Naymar nie jest tym 1/10 więc jest to bardzo duże ryzyko.
Komentarz usunięty przez użytkownika

Wielu przeciwnikow transeru podkreslalo wlasnie ten aspekt.