AS: Barcelona otrzymała niepokojące informacje w sprawie niedawnej kontuzji stopy Neymara

Ela Rudnicka

17 lipca 2019, 16:00

AS

48 komentarzy

Jak donosi AS, Barcelona miała w ostatnim czasie zasięgać konsultacji u kilku specjalistów w związku z niedawną kontuzją Neymara. Niestety prognozy lekarzy nie napawają optymizmem.

Problemy zdrowotne Neymara rozpoczęły się, kiedy podczas pierwszego sezonu w PSG doznał on złamania piątej kości śródstopia w prawej nodze, przez co musiał poddać się zabiegowi. W kolejnym sezonie po raz drugi wystąpiła u niego ta sama kontuzja, wtedy jednak uznano, że kolejna operacja nie zostanie wykonana. Wielu krytykowało później tę decyzję, zwłaszcza że powrót do gry zajął wtedy Brazylijczykowi prawie cztery miesiące.

Piłkarz wrócił co prawda do gry, ale niestety, niedługo przed rozpoczęciem tegorocznego Copa América, okazało się, że z turnieju wykluczył go uraz prawej kostki. Wielu ekspertów uważa jednak za mało prawdopodobne, żeby taka kontuzja nie pozwoliła mu na grę przez półtora miesiąca, co pozwala myśleć, że być może u napastnika po raz trzeci doszło do złamania piątej kości śródstopia.

AS podaje, że zainteresowana transferem zawodnika Barcelona miała więc przeprowadzić konsultacje dot. jego stanu zdrowia. Informacje otrzymane od lekarzy wzbudziły niepokój, mówi się nawet o tym, że kość Brazylijczyka może nie zrosnąć się prawidłowo, co w konsekwencji może spowodować wytworzenie się stawu rzekomego. Wtedy jedynym rozwiązaniem byłby przeszczep tkanki kostnej.

Przeprowadzone konsultacje nie są oczywiście oficjalne, ale z całą pewnością mogą one wpłynąć na decyzję o transferze Neymara lub jego braku. Jak informują hiszpańskie media, władze klubu początkowo były zgodne co do chęci pozyskania piłkarza, jednak przeszkodą może okazać się m.in. aspekt finansowy lub właśnie stan zdrowia Brazylijczyka.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Wypowiem się bo przechodzę obecnie przez to samo. Czyli złamanie V kości śródstopia. Jedna z najgorszych kości do zrostu jak nie najgorsza. Zrasta się bez ingerencji (operacji) u 1/10 osób. Po operacji różnie bywa, koleżanka która miała ich już V dalej nie jest w stanie wrócić do sportu. Ja osobiście po drugim złamaniu dostałem zakaz jakiejkolwiek aktywności fizycznej i dodam że nie leczylem się w szpitalu, tylko w prywatnej sportowej klinice. W tym momencie I z perspektywy wizyt u specjalistów widzę że Naymar nie jest tym 1/10 więc jest to bardzo duże ryzyko.

@kamilp273 Ja mialem 6 lat temu powiedzmy delikatniejszy problem bo pęknięcie V kosci srodstopia, 2 lata po tym jeszcze odczuwalem bol. Złamanie niestety to bardziej skomplikowana kontuzja i tak jak mowisz bez operacji bedzie slabo.

@kamilp273 dodam tylko że ja jestem tym 1/10 bo jestem bez operacji. Po 6miesiacach bez gipsu kość nie jest do końca zrosnieta I został jeszcze kawałeczek, lekarz twierdzi że jest spora szansa na zrost. Niestety to nie wystarcza bo czuje zmęczenie kości I nie raz są jakieś bóle.

@kamilp273 ja miałem pęknięta 5 kość śródstopia gdy miałem 10 lat
Miałem nogę miesiąc w gipsie a po 2 tygodniach biegałem i trenowałem bez bólu już
Dlatego strasznie się zdziwiłem tym postem i waszymi komentarzami , ponieważ nigdy nie miałem powikłań

@Ajan co innego u osoby 10 letniej, gdzie kości jeszcze rosną i wzrost kości ułatwia zrośnięcie, a co innego u dorosłego.

@kamilp273 jak tak was czytam, to myślę, że miałem farta przy wypadku na motorze w lesie. Miałem zlamane 3 kości srodstopia bez tych zewnetrznych.
« Powrót do wszystkich komentarzy