Emocjonalne wystąpienie Gerarda Piqué na gali fundacji zajmującej się pomocą osobom niepełnosprawnym

Dariusz Maruszczak

17 lipca 2019, 10:06

La Vanguardia, Esport3

5 komentarzy

Gerard Piqué uczestniczył wczoraj w gali Empresas con Aura (Firmy z Aurą), zorganizowanej przez Fundację Aura z okazji trzydziestolecia istnienia tej organizacji. Obrońca podczas przemówienia zamykającego uroczystość nie potrafił ukryć swoich emocji.

Gala odbyła się wczoraj wieczorem w hotelu ARTS w Barcelonie. Podczas uroczystości wyróżniono firmy, które przez cały rok przyczyniały się do reintegracji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych intelektualnie. Prezes i dyrektor Fundacji Aura podkreśliły, że organizacja zdołała zmienić życie 300 osobom z niepełnosprawnością intelektualną.

Piqué jako patron wydarzenia był odpowiedzialny za wygłoszenie przemówienia zamykającego galę. Obrońca Barcelony nie potrafił ukryć swoich emocji, co sam podkreślił na początku wystąpienia. Katalończyk zachęcił przedsiębiorców do dalszego włączania do swoich zespołów osób niepełnosprawnych, które według niego są „przykładem przezwyciężania trudności i ciężkiej pracy, czyli wartości, które muszą być doceniane przez społeczeństwo”. Piqué chwalił również pracę Fundacji Aura i jej „niestrudzonych pracowników”. 32-latek ujawnił, że celem jego życia jest sprawienie, żeby rodzice byli z niego dumni, a następnie skierował swoje słowa do bohaterów uroczystości: „waszą pracą i wysiłkiem sprawiacie, że wasi rodzice są z was dumni”.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Wielki piłkarz,a jeszcze większy człowiek:)

Ten gość musi zostać sternikiem Barcelony nie ma co.

Brawo Panie Prezydencie Pique. Piękne słowa i inicjatywa.

I jak tu go nie lubic?

Brawo Pique! Genialny obrońca o dobrym sercu.