Gustavo Abreu: Messi poniesie karę za swoje słowa, powinien przeprosić CONMEBOL

Przemek Borecki

17 lipca 2019, 17:00

Mundo Deportivo

23 komentarze

Członek Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu i argentyński prawnik Gustavo Abreu zabrał głos w sprawie gorzkich słów skierowanych przez Leo Messiego w stronę federacji CONMEBOL tuż po wygranym przez Argentynę meczu z Chile o trzecie miejsce w turnieju Copa América. 

- Proponuję Messiemu, aby przeprosił, gdyż sankcje, jakie mogą go dotknąć, będą ogromnych rozmiarów. Argentyński Związek Piłki Nożnej (AFA) powinien kazać mu przeprosić za to, co powiedział - skomentował prawnik. Przypomnijmy, że Messi w tamtym spotkaniu został wyrzucony z boiska za sprzeczkę z Garym Medelem, a w pomeczowym wywiadzie zarzucił federacji korupcję, faworyzowanie Brazylii oraz skrytykował postawę arbitrów w całym turnieju.

Według informacji, jakie pojawiły się w Argentynie kilka dni temu, argentyńskiemu gwiazdorowi grożą dwa lata zawieszenia, podczas gdy AFA liczy na złagodzenie kary. Mowa tu o karze finansowej lub nawet trzech meczach zawieszenia. - To niepokające, że działacze związku popierają słowa Messiego, ponieważ gracze mogą mówić, co myślą, ale oni nie powinni - dodał Abreu.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Nie daj się Leo! Tej poprawności politycznej wszyscy już mają dosyć ale nikt tego nie powie bo nie wypada...
« Powrót do wszystkich komentarzy