Gustavo Abreu: Messi poniesie karę za swoje słowa, powinien przeprosić CONMEBOL

Przemek Borecki

17 lipca 2019, 17:00

Mundo Deportivo

23 komentarze

Członek Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu i argentyński prawnik Gustavo Abreu zabrał głos w sprawie gorzkich słów skierowanych przez Leo Messiego w stronę federacji CONMEBOL tuż po wygranym przez Argentynę meczu z Chile o trzecie miejsce w turnieju Copa América. 

- Proponuję Messiemu, aby przeprosił, gdyż sankcje, jakie mogą go dotknąć, będą ogromnych rozmiarów. Argentyński Związek Piłki Nożnej (AFA) powinien kazać mu przeprosić za to, co powiedział - skomentował prawnik. Przypomnijmy, że Messi w tamtym spotkaniu został wyrzucony z boiska za sprzeczkę z Garym Medelem, a w pomeczowym wywiadzie zarzucił federacji korupcję, faworyzowanie Brazylii oraz skrytykował postawę arbitrów w całym turnieju.

Według informacji, jakie pojawiły się w Argentynie kilka dni temu, argentyńskiemu gwiazdorowi grożą dwa lata zawieszenia, podczas gdy AFA liczy na złagodzenie kary. Mowa tu o karze finansowej lub nawet trzech meczach zawieszenia. - To niepokające, że działacze związku popierają słowa Messiego, ponieważ gracze mogą mówić, co myślą, ale oni nie powinni - dodał Abreu.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

A Leo sobie wypoczywa i ma z nich beczke że oczekują przeprosin hah xd
« Powrót do wszystkich komentarzy