Sport: Dochodzi do zmian na stanowiskach trenerskich w sekcjach młodzieżowych

Przemek Borecki/Julia Cicha

17 lipca 2019, 18:15

Sport

10 komentarzy

To był nerwowy wtorek dla trenerów sekcji młodzieżowych FC Barcelony. Zarząd zwołał wszystkich trenerów, aby zakomunikować im, czy zostaną w klubie na przyszły sezon, czy nie. Jak dowiedział się Sport, nawet czterech z nich zostało poinformowanych, że nie pozostaną w zespole Blaugrany w przyszłym sezonie. Istnieje jednak szansa, że niektórzy z nich pozostaną w klubie, ale zostaną przeniesieni na inne stanowisko.

Wobec braku oficjalnego potwierdzenia przez klub, gazeta poinformowała, że Sergi Milà poprowadzi zespół cadete A, po tym jak trenował on cadete B. Wraz z nim przyjdzie Pere Romeu, który był już asystentem Mili w tamtym sezonie. W ten sposób nagradzany jest Sergi Milà, który pracuje od wielu sezonów w La Masii i zawsze był jednym z najbardziej cenionych trenerów. Dotychczasowy szkoleniowiec cadete A Carles Martínez pożegnał się już z Barceloną na Instagramie.

W cadete B klub chce postawić na kogoś z wewnątrz. Podobna sytuacja ma miejsce w zespołach infantil A oraz infantil B. W ten sposób klub chce dokonać restrukturyzacji i wrócić do korzeni. Kolejną osobą, która oficjalnie pożegnała się z Barçą w mediach społecznościowych, jest były trener infantilu B Josep Olive. To potwierdza przewidywania Sportu.

W drużynach, w których gra po siedmiu zawodników, także nastąpią zmiany na stanowiskach trenerskich. Ponadto klub postawi na niektórych trenerów z Barça Academy, ponieważ uważa się, że wykonali oni świetną robotę i mogą pomóc w sekcjach młodzieżowych. 

Dziennik potwierdza także nazwiska dwóch trenerów, którzy będą pracować w juvenilach. Trenerem juvenilu A, jak już ogłoszono kilka dni temu, będzie Víctor Valdés. Były bramkarz FC Barcelony wraca do domu, aby rozpocząć swój nowy etap jako trener w La Masii po znakomitej pracy w Moratalaz. Klub wierzy, że Víctor Valdés jest idealną osobą do szlifowania młodych diamentów, które wychodzą ze szkółki. W juvenilu B Franc Artiga będzie kontynuował pracę jako pierwszy trener. Szkoleniowiec z Cambrils wykonał świetną robotę w ostatnim sezonie i klub nadal chce na nim polegać.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

"Były bramkarz FC Barcelony wraca do domu, aby rozpocząć swój nowy etap jako trener w La Masii po znakomitej pracy w Moratalaz." - czy ktos moglby prosze rozwinac watek? O jakiej pracy w Moratalaz mowa?

Mimo wielu krytycznych opinii jak dla mnie talizman w bramce za czasow Rijkaarda i Guardioli. Tacy ludzie jak VV, Puyol i Xavi musza wracac do Barcy w nowych okolicznosciach i pomagac zespolowi.

I wraca charakter do brygady. Valdes jaki był taki był ale charakteru mu niektórzy mogą pozazdrościć. Nawet na Puyola.widzialem jak krzyczał :p

Brakowało mi tej twarzy :D