El Nacional: Teisa wycofuje pozew przeciwko Neymarowi i FC Barcelonie

Dariusz Maruszczak

16 lipca 2019, 21:00

El Nacional, Sport, Mundo Deportivo, AS

34 komentarze
  • Jak donosi dziennik El Nacional, Neymarowi udało się uzyskać wycofanie pozwu firmy Teisa wobec niego i FC Barcelony
  • Brazylijczyk i kataloński klub byli oskarżani o ukrywanie prawdziwej kwoty transferu z Santosu
  • Katalońska prasa interpretuje to wydarzenie jako krok 27-latka na drodze do unormowania sytuacji prawnej z Barceloną

Przypomnijmy, że Teisa miała wraz z DIS zagwarantowane prawa do Neymara, kiedy grał on jeszcze w Santosie. Obie te firmy zdecydowały się pozwać piłkarza i Barcelonę po jego transferze do katalońskiego klubu. Oskarżały one Neymara, jego rodzinę i kataloński klub o korupcję i oszustwo, polegające na zaniżeniu ceny całej operacji, a tym samym próbę uniknięcia przekazania należnej kwoty Teisie i DIS.

El Nacional podaje, że wycofanie się z procesu nastąpiło w wyniku presji otoczenia samego Neymara. Warto jednak zwrócić uwagę, że kwota, którą Teisa mogłaby uzyskać, nie jest wcale aż tak wysoka, zwłaszcza w porównaniu do żądań drugiej firmy. Znacznie większe roszczenia przedstawiało bowiem DIS, które szacowało swoje szkody na 195 milionów euro.

Katalońskie dzienniki Mundo Deportivo i Sport interpretują te doniesienia jako element strategii Neymara mający pomóc mu w powrocie do Barcelony. Mimo odejścia 27-latka do PSG wciąż nie załatwiono spornych kwestii, jak np. wspomniane roszczenia firm Teisa i DIS oraz Neymara Seniora. Ojciec piłkarza domagał się od Blaugrany drugiej części premii (około 30 milionów euro) za podpisanie kontraktu przez jego syna jesienią 2016 roku. Ponieważ jednak Neymar odszedł z klubu już następnego lata, Barcelona uważa, że zawodnik nie wypełnił warunków umowy i nie przysługuje mu ta kwota.

Już wcześniej katalońskie media podawały, że Neymar, licząc na powrót do Blaugrany, będzie musiał maksymalnie ułatwić przeprowadzenie operacji prezydentowi FC Barcelony Josepowi Marii Bartomeu. Brazylijczyk wyznał już publicznie, że zwycięstwo Barçy z PSG 6:1 było dla niego jednym z najlepszych momentów w karierze sportowej, a podczas ostatniego spotkania z dyrektorem sportowym paryskiego klubu Leónardo miał mu przekazać, że chce opuścić Parc des Princes. Według Sportu i Mundo Deportivo kolejny krok Neymar stawia w zakresie unormowania sytuacji prawnej z Barceloną.

Mimo to dziennik AS podaje, że Neymar nie zdecydował się na otwarty bunt wobec PSG. Brazylijczyk ma w przyszły wtorek udać się wraz z drużyną do Chin i prawdopodobnie zagra 27 lipca w meczu towarzyskim z Interem.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Na moje max oferta za Neymara na ten moment, to Coutinho + 50 mln, patrząc na formę obydwóch i kontuzje tego pierwszego. Powiecie, że za mało - Neymar ostatnio non stop kontuzje, Cou jednak coś pokazał na Copa America.

@peetwithbarca w sumie racja, nie ma co szaleć a szejki robią wszystko żeby jak najwiecej zderzyć z Barcy... ja bym Coutinho jednak dał jeszcze szanse gdy przyjdzie Neymara może się bardziej odnaleźć

@krystus48 Niemożliwe jest mieć ich obu w drużynie. A Malcom, Dembele? Raz, że pozycje na boisku, dwa budżet płacowy.
konto usunięte

@peetwithbarca Malcom.. on tu akurat ma najmniej do gadania i raczej nie będzie ważną postacią w najbliższym sezonie (nawet jeśli Neymar nie przyjdzie). W tym momencie jest 6tym wyborem do ataku.

@peetwithbarca Coutinho wtedy przeszedł by do pomocy za Neymara, Malcom na wyporzyczenie
« Powrót do wszystkich komentarzy