Mundo Deportivo: Barcelona zamierza nawiązać współpracę z Utrechtem

Dariusz Maruszczak

16 lipca 2019, 17:30

Mundo Deportivo

18 komentarzy

Jak informuje Mundo Deportivo, FC Barcelona podczas wczorajszego zebrania zarządu ogłosiła podpisanie porozumienia o współpracy z holenderskim klubem FC Utrecht.

Według katalońskiego dziennika Barça już od dawna poszukiwała w różnych ligach europejskich kandydatów, z którymi mogłaby nawiązać współpracę w zakresie szkolenia piłkarzy. Podstawowym warunkiem było oczywiście to, żeby taki klub miał podobną filozofię do Barcelony. Katalończycy znaleźli odpowiedniego kandydata w holenderskiej Eredivisie. Warto podkreślić, że poprzednim sezonie Utrecht wywalczył sobie możliwość występów w eliminacjach Ligi Europy.

Dzięki porozumieniu z tym klubem Barcelona zyska możliwość wypożyczenia niektórych młodych piłkarzy, aby zdobywali doświadczenie w niezłej lidze, w której występują tak silne drużyny jak Ajax, PSV i Feyenoord. Ponadto w Holandii występuje wielu utalentowanych zawodników, którzy później trafiają do jeszcze mocniejszych lig. Dla młodych wychowanków Blaugrany byłby to dobry poligon doświadczalny na niezłym europejskim poziomie.

Do najbardziej znanych piłkarzy Utrechtu należą były zawodnik Ajaksu czy Milanu Urby Emanuelson, wychowanek PSG Jean-Christophe Bahebeck czy Adrian Dalmau, autor 19 bramek w poprzednim sezonie, gdy był jeszcze zawodnikiem Heraclesu Almeo. Trenerem Utrechtu jest John van der Brom, który zastąpił doświadczonego Dicka Advocaata.  

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Nieźle, nieźle.
« Powrót do wszystkich komentarzy