Oficjalnie: Barcelona wykorzystała opcję odkupienia Marca Cucurelli

Dariusz Maruszczak

16 lipca 2019, 16:14

FCBarcelona.cat, Sport

68 komentarzy

Jak poinformowała FC Barcelona, klub wykorzystał opcję odkupienia Marca Cucurelli z Eibaru.

Lewy obrońca nie trenował dziś z Los Armeros i już jutro może dołączyć do treningów Barcelony. Przypomnijmy, że Cucurella spędził poprzedni sezon na wypożyczeniu w Eibarze, gdzie rozegrał 31 meczów na poziomie Primera División. Klub z Kraju Basków zapewnił sobie możliwość wykupienia 20-latka za dwa miliony euro, z czego skorzystał po zakończeniu sezonu.

W umowie zawarto jednak również opcję odkupienia Cucurelli przez Barcelonę. Duma Katalonii mogła odzyskać zawodnika za cztery miliony euro, co zdecydowała się zrobić po dobrym sezonie 20-latka w Eibarze. Nie wiadomo jednak, czy Barça postanowiła to uczynić po to, żeby dołączyć wychowanka do pierwszego zespołu, czy też sprzedać go do innego klubu za większe pieniądze.

Cucurella czuł się bardzo komfortowo w Eibarze, ale wróci do Barcelony i dołączy do treningów pierwszego zespołu. Los Armeros podziękowali już 20-latkowi za występy w barwach tego klubu. Lewy obrońca prawdopodobnie wyleci wraz z drużyną Ernesto Valverde na tournée do Japonii.  

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Dobry transfer, w Eibarze był jednym z wyróżniających się grajków. Obawiam się tylko, że nie będzie chciał zaakceptować roli rezerwowego w obecnym sezonie i będzie chciał odejść z Barcy. Szkoda, bo Alba ma już swoje lata.

@TassoBarca dopiero za dwa lata ktokolwiek będzie w stanie zaatakować pierwszy skład na LO. Alba jest w takim gazie że nikomu miejsca nie odda

@Tatazolwinia Dokładnie, ale wiesz, brak zmiennika LO to dosyć poważna wyrwa w składzie, w szczególności jak popatrzymy sobie ile meczów jest rozgrywanych w poszczególnym sezonie. Mam nadzieję, ze po pierwsze Alba utrzyma tempo a po drugie Cucu pogodzi się z rolą zmiennika i możliwego następcy Jordiego. Jak nie, to trzeba będzie ściągnąć Juniora.

@Tatazolwinia Tylko jak było widać w tamtym sezonie, gaz w pewnym momencie skończył się, można by powiedzieć, że w kluczowym momencie, nie da się grać na maksymalnych obrotach cały sezon. I taki Marc byłby idealny. Tylko trzeba rotować, nie puszczać pierwszego składu na beniaminka u siebie.
« Powrót do wszystkich komentarzy