Mundo Deportivo: Hiroki Abe uda się z pierwszym zespołem na tournée do Japonii

Dariusz Maruszczak

16 lipca 2019, 19:15

Sport

13 komentarzy

Abe rozpoczął przygotowania do sezonu pod wodzą Francisco Javiera Garcíi Pimienty w Barçy B, w której będzie występować w rozgrywkach 2019/2020. Wygląda jednak na to, że Japończyk będzie miał możliwość szybkiego powrotu do ojczyzny. Według katalońskiego dziennika Abe dołączy bowiem do pierwszego zespołu podczas azjatyckiego tournée. 20-latek należy do najbardziej utalentowanych piłkarzy w Japonii, a jego transfer do Barcelony wzbudził w tym kraju wielki entuzjazm.

W Barcelonie podkreśla się, że sprowadzenie Abe opiera się przede wszystkim na wartości sportowej zawodnika, który został wybrany najlepszym młodym graczem ligi japońskiej. Nie ukrywa się jednak również, że jego kupno pomoże klubowi pod względem marketingowym, aby zwiększyć ekspansję Barçy na rozwijającym się rynku azjatyckim. Ernesto Valverde dopiero w piątek poda jednak listę piłkarzy, którzy polecą na tournée do Japonii.

Abe udzielił krótkiej wypowiedzi po przenosinach do Barcelony. – Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę tu być i że dostałem tę szansę. Możliwość gry u boku takich piłkarzy jak Messi to spełnienie marzeń, nigdy bym sobie tego nie wyobraził.

Japończyk wyznał również, że może zaadaptować się do wszystkich pozycji, choć jego głównym celem jest zdobywanie bramek dla zespołu i sam określa się mianem bardzo ofensywnego piłkarza. Jednocześnie Abe dodaje, że to wielka odpowiedzialność być jedynym Japończykiem w zespole, ale nie sądzi, żeby miał mieć problemy językowe, i wierzy, że szybko się przystosuje.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Był brakującym elementem cyrku obwoźnego. Ciekawe czy jest świadomy że został kupiony nie jako piłkarz tylko produkt marketingowy, pewnie nie

Kolejny przekręt jak Douglas

czysta marketingowa taktyka

Dobry ten Hiroki?

Już sam widok na zdjęciu kolesia pierwszego od lewej mnie wkurza. Kiedy w końcu zwolnią tego sabotażystę?

Klub chce podbić rynek japoński,
Pozyskują Japończyka +10 do popularności na tym rynku ,
Zabierają Japończyka do Japonii = szaleństwo na rynku
Japończyk pogra w pierwszym składzie.

Win, win,


"Możliwość gry u boku takich piłkarzy jak Messi to spełnienie marzeń, nigdy bym sobie tego nie wyobraził." - chyba trochę się rozpędził z tą grą u boku Messiego bo nawet Puig największy talent la masi nie zbyt miał wielu okazji do tego. Potrenować na treningach pewnie sobie potrenuje ale nie sądzę żeby zagrał więcej niż kilkanaście minut z Messim na boisku. Z tego co mi wiadomo to Messi wróci dopiero na puchar Gampera. Tacy zawodnicy jak Abe dostają szansę tylko w pucharze króla, głównie w pierwszej rundzie gdy Valverde gra samymi rezerwami a tacy zawodnicy jak Messi, Suarez nigdy nie grają w pierwszej rundzie pucharu króla.

Jak tego Leo nie bd, to co ci nowi bd gadać w wywiadach? :) :)