Urząd Skarbowy żąda od Neymara 35 mln euro, transfer Brazylijczyka coraz trudniejszy do przeprowadzenia

Łukasz Lewtak

14 lipca 2019, 08:50

Mundo Deportivo

46 komentarzy

Hiszpański Urząd Skarbowy zakończył kontrolę deklaracji podatkowych Neymara z czterech lat jego pobytu w Barcelonie oraz tych dotyczących jego transferu do Paris Saint-Germain. Teraz fiskus domaga się od zawodnika zapłaty dodatkowych 35 milionów euro, co jeszcze bardziej utrudni powrót Brazylijczyka do Barcelony i ligi hiszpańskiej.

W marcu dziennik El Mundo informował, że Urząd Skarbowy bada transfer Neymara do PSG i jego premię za przedłużenie kontraktu z Barceloną. W 2017 roku Neymar mieszkał w Barcelonie dłużej niż 183 dni, dlatego powinien był zadeklarować wszystkie swojej dochody z tamtego roku jako rezydent podatkowy Hiszpanii.

PSG przekazał hiszpańskiemu Urzędowi Skarbowemu kontrakty Brazylijczyka, ale z wykreślonymi liczbami. Fiskus prosił też o pełną dokumentację z sądu w Barcelonie, który zajmuje się sprawą pomiędzy Barçą a Neymarem. Dotyczy ona niewypłacenia przez klub całości premii za przedłużenie kontraktu przez zawodnika. Barça argumentuje, że gracz nie wypełnił całej umowy, więc nie należy mu się pełna kwota.

Neymar ma problemy nie tylko z hiszpańskim, ale również z brazylijskim Urzędem Skarbowym, który zajął 36 jego nieruchomości o wartości prawie 16 milionów euro w związku z możliwością oszustwa podatkowego. W tej sprawie badana jest premia w wysokości 40 miilionów, jaką napastnik otrzymał przy przejściu z Santosu do Barçy. Neymar zadeklarował tę kwotę jako podatek od przedsiębiorstw, a nie jako osoba fizyczna.

Fot. Kirił Wenediktow, soccer.ru / CC BY-SA 3.0

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Bye bye Neymar mozesz isc do Realu tam jest twoje miejsce

Sprzedawczyk i tyle aktor nie sportowiec

ale ten jego stary kombinuje... jak koń pod górę.

Dziwne działanie ze strony Urzędu Skarbowego Gdyby komukolwiek tam zależało na odzyskaniu należnej kwoty to powinien poczekać do jego ewentualnego powrotu z ogłoszeniem tej informacji No chyba że mijał właśnie jakiś termin ale nawet jeśli tak to jest to śmieszne że takie informacje z kontroli skarbowej są upubliczniane

i bardzo dobrze, niech nie wraca

CR7 został oskarżony jak tylko odszedł z Realu, mimo że wcześniej grał tam przez 9 lat i wtedy jakimś cudem wszystko było ok.
Neymar zostaje oskarżony, dokładnie w momencie gdy chce wrócić do FCB...

Najciekawsze w tym wszystkim jest to jak kilka m-cy Neymar był łączony z realem, to była cisza, a teraz, gdy ma przejść do nas nagle Urząd Skarbowy się o niego upomina.

Liczba 183 dni może nie mieć zastosowania. Wystarczyło, że Neymar uzyskał certyfikat rezydencji we Francji.

To był prawdziwy powód odejścia i to pewnie będzie największą przeszkodą przy powrocie. A nie ściemy o wyjściu z cienia Messiego.

Perez zaczął działać...

Tak wszyscy są na nie a jak popatrzy się z boku to właśnie ktoś taki jest Barcelonie potrzebny jak powietrze. Przyszedł Griezmann I tyle. Jak Messi wypadnie albo będzie mieć słabszy dzień pokażcie mi kto pociągnie... kto weźmie odpowiedzialność na swoje barki, przekiwa 2-3 zawodników utrzyma się przy piłce ..?

Obawiam się że nie ma... Dembele coś się stara ale nie ten poziom jeszcze. Niestety jaki by nie był Neymar... aktor, buc, pyskaty... I można by dalej wymieniać... Ale nikt nie zaprzeczy że jest absolutnym TOP2 na świecie po Messim... no i może CR7 I taki zawodnik dałby Messiemu odpocząć. Nie dziwię się i nie podejrzewam że to plotka o tym że Leo poprosił o jego transfer... latka lecą A jak coś nie idzie to każdy podaje do niego i stoją i patrzą...


Jak dla mnie Neymar jest potrzebny Barcelonie żeby wrócić na szczyt.

Skończy jak Ronaldinho mógł być wielki przez dekadę to wybrał kasę i bogate życie to teraz go dojadą i będzie się błąkał z tą różnicą, że Roni w parę sezonów u nas Legendą, a Ney nie koniecznie...

I bardzo dobrze, lepiej niech nie wraca

Mają jaja ludzie ze skarbówki z Hiszpanii. U nas tak popularni ludzie obracający tak dużą gotówka są nie do ruszenia a oni potrafią wbić szpile idolowi całego społeczeństwa. Messi, Ronaldo czy neymar

Omyłkowo źle wypełnił PIT-37 i od razu takie problemy...
;P

Bardziej ney by nam się przydał niż grizman, oczywiście w pełni formy, jak teraz przyjdzie jeszcze ney to Waldek już wogole się nie polapie z tym składem, chyba że dembele by odszedł, ale jego bym jeszcze nie skreslal bo talent ma duży

Widzicie nawet nasz ZUS nie ma takich efektów u nas się ściga ludzi którzy zalegają 200 lub 300 zł po wyżej milona ciągłość zerowa heh.

35 baniek to on ma w lewej kieszeni...w spodenkach jak idzie na plaze...dla niego to jak dla nas 35zl :-)))

Fajnie, dzięki temu nie przejdzie do realu :D

Najwyraźniej ktoś bardzo chce, żeby do nas nie przyszedł...

Stać go według Forbsa w zeszlym roku zarobił ponad 100 mln, kontrakt to nawet nie połowa jego dochodów więcej ma z reklam .

ole ole ole! :) tak mi grajcie
konto usunięte

Jak nie przyjdzie Ney to będziemy żałować że nie sviagnelismy De ligta

To zostają mu tylko Chiny

Już widzę jak Ney siedzi i wypełnia pity, on ma od tego ludzi, którzy podejmują ryzyko. Może akurat się opłaci.

super wiadomość :-)

Księgowość na najwyższym poziomie.