AS: Piłkarze Barcelony rozpoczną presezon bardzo intensywnymi treningami

Dariusz Maruszczak

13 lipca 2019, 14:00

AS

21 komentarzy
  • Jak donosi dziennik AS, Barcelona ma wejść na wysokie obroty już na samym początku presezonu
  • W pięć dni piłkarze Blaugrany odbędą osiem treningów
  • W kolejnych dniach zawodników czekają dwa wyjazdy i będą mieli mniej czasu na pracę

Przygotowania do nowych rozgrywek rozpoczynają się w poniedziałek 15 lipca. Na ten dzień zaplanowana jest podwójna sesja treningowa: pierwsza o 9:30, a druga o 18:30. W zajęciach będzie uczestniczyło siedemnastu piłkarzy pierwszego zespołu i sześciu zawodników rezerw, którzy uzupełnią listę 23 graczy, którzy wylecą w przyszłą sobotę na tournée po Japonii.

Przed udaniem się do Azji drużynę czeka jednak intensywny tydzień i treningi na sporych obciążeniach. Zawodnicy Barcelony będą mieli trzy podwójne sesje w poniedziałek, środę i piątek. Natomiast we wtorek i czwartek odbędą się tylko jedne zajęcia rano, choć będą one dłuższe. Podczas ćwiczeń piłkarze będą bardzo mocno pracowali fizycznie, ponieważ jednym z celów jest przygotowanie się do codziennej pracy po niemal miesiącu wakacji.

Dlatego też Valverde zdecydował się na zwiększenie obciążeń od początku presezonu. Trener zdaje sobie sprawę, że podczas kolejnych podróży do Japonii i Stanów Zjednoczonych będzie miał niewiele czasu na pracę z zawodnikami. Z tego powodu w pierwszym tygodniu presezonu nie będzie ani jednego dnia wolnego, a piłkarze na chwilę wytchnienia będą mogli sobie pozwolić dopiero po powrocie z tournée 29 i 30 lipca.

Valverde wykorzysta poniedziałkową sesję treningową, żeby przywitać nowe wzmocnienia Barcelony, zwłaszcza Frenkiego de Jonga, którego do tej pory nie miał okazji poznać. Ousmane Dembélé prawdopodobnie otrzyma pozwolenie na ćwiczenia z drużyną i rozpocznie presezon z tego samego pułapu co reszta kolegów.

W sobotę Barcelona wyleci do Tokio, gdzie 23 lipca zagra z Chelsea pierwszy mecz towarzyski w tym sezonie. Cztery dni później rywalami piłkarzy Blaugrany będzie Vissel Kobe Andrésa Iniesty. Następnie zespół wróci do Barcelony, będzie miał dwa dni przerwy, po czym rozpocznie przygotowania do spotkania z Arsenalem o Puchar Gampera, które odbędzie się 4 sierpnia. Dzień później Barça wyruszy do Stanów Zjednoczonych, gdzie dwukrotnie zmierzy się z Napoli. Po powrocie będzie już bardzo blisko startu LaLigi.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Może i Valverde nie jest ekspresyjny jak Klopp czy Guardiola ale jakies pojęcie ma :) 2x nie popisal się w LM ale dużo też wygrał :) zawodnicy go bronią to coś musi w nim byc :) ja wierzę w Niego i daje mu ostatnia szansę :) oby w tym roku obronić mistrzostwa i wygrać CL :)

@culesjasiules co niby tak dużo wygrał? Coś tam w Grecji i teraz ledwie 4 puchary w 2 sezony w Barcelonie??? Taki super trener? Bez pomysłu na grę Barcelony, ze słabą defensywą? Bez środka pola?
A zawodnicy go bronią bo pewnie łatwo nim sterować.

@krzakov w Bilbao też wygrał sp Hiszpanii

@krzakov Skończ.

@Dorbanu a jak nie to co??? Ogarnij się z takimi tekstami.

@masik86 super. Ale to już koniec jego sukcesów.
Komentarz usunięty
« Powrót do wszystkich komentarzy