Leo Messi wybrany na Najlepszego Międzynarodowego Piłkarza Roku podczas gali telewizji ABC

Dariusz Maruszczak

12 lipca 2019, 21:00

Marca, ABC

9 komentarzy

Leo Messi zgarnia kolejne wyróżnienie. Argentyńczyk otrzymał nagrodę dla Najlepszego Międzynarodowego Piłkarza Roku, przyznawaną przez amerykańską telewizję ABC.

Messi został ogłoszony zwycięzcą w wymienionej kategorii podczas gali ESPY (Excellence in Sports Performance Yearly). ABC rozdaje nagrody w różnych kategoriach w uznaniu indywidualnych lub drużynowych osiągnięć ustanowionych podczas roku liczonego od poprzedniej ceremonii. Triumfatorzy zostają wyłonieni w głosowaniu internautów, z grona kandydatów wskazanych przez ekspertów, dziennikarzy czy innych osób związanych ze sportem, zasiadających w Komitecie ESPY.

Messi został nagrodzony w uznaniu za zdobycie szóstego Złotego Buta w swojej karierze po strzeleniu 36 goli w 34 meczach LaLigi. Barcelona pod wodzą Argentyńczyka zdobyła mistrzostwo Hiszpanii, a ponadto crack z Rosario zanotował 12 trafień w Lidze Mistrzów. W drodze po wyróżnienie ESPY Messi wyprzedził takich piłkarzy jak Cristiano Ronaldo, Kylian Mbappe i Virgil van Dijk.

Podczas gali organizowanej przez amerykańską stację ABC w największym stopniu wyróżniono sportowców, drużyny i wydarzenia ze Stanów Zjednoczonych. Piłkarzem roku w MLS został wybrany Zlatan Ibrahimović, a laur dla najlepszego zespołu na świecie powędrował w ręce zawodniczek USA, które sięgnęły niedawno po mistrzostwo świata.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
Szósta Złota Piłka- wczytywanie

Kontrowersji nie ma, zasłużył pokazując przepaść między nim a innymi

Jak to możliwe, że najlepsza maszyna w Drodze Mlecznej nie wygrała???

Messi, Ronaldo, Mbappe. Jak widać decyduje popularność a nie faktyczny sezon. Gdzie taki Mane czy De Jong ?

Jak ludzie wybieraja wygra Leo jak dziennikarze to Modric albo VvD :D

Dziwi obecność Cristiano

W końcu był najlepszy :)