Sport: Siedmiu zawodników, którzy mogą opuścić Barcelonę tego lata

Przemek Borecki

11 lipca 2019, 18:08

Sport

64 komentarze

Ernesto Valverde nie chce rozpocząć przygotowań do nadchodzącego sezonu ze zbyt licznym składem i dlatego wezwał klub do rozwiązania przyszłości niektórych graczy, których pozostanie w Barcelonie nie jest pewne.

Zawodnicy, którzy mają najmniejsze szanse na pozostanie w klubie, to Rafinha, Malcom i Jean-Clair Todibo, ponieważ teoretycznie intencją Barcelony jest ich sprzedaż bądź wypożyczenie. W przypadku Rafinhi, Valencia była klubem, który wykazał największe zainteresowanie, choć w ostatnich dniach negocjacje utknęły w martwym punkcie. Coraz mniej prawdopodobne wydaje się odejście Malcoma, który był obserwowany przez Arsenal i Everton.

Bardziej skomplikowanymi operacjami są transfery zawodników takich jak Philippe Coutinho, Nélson Semedo, Ousmane Dembélé czy Ivan Rakiticia, których klub może włączyć w transfer piłkarzy, jakich zamierza pozyskać. 

W ostatnich godzinach wzrosło zainteresowanie Bayernu Ousmane'em Dembélé, a operacja ta będzie zależała w dużej mierze od tego, czy Barcelona sprowadzi ostatecznie Neymara. Niektórzy zawodnicy wyrazili chęć zmiany otoczenia, a klub oczekuje tylko dobrych ofert. Inni nie chcą odejść, a nawet są uwzględniani w planach Ernesto Valverde.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Sprzedać rafinhie, rakiticia i wypożyczyc malcoma i cou (żeby się odbudował) na jeden sezon i resztę zostawić, sprowadzić griza, zmiennika dla alby(najlepiej filipe Luis) i jeszcze ewentualnie jakiegoś młodego, perspektywicznego napastnika (max 30mln€; choć szczerze wolałbym abela ruiza z Barcy B)

@MaciasVEB wypozyczyc cou, gratulacje, wygrales nagrode najwiekszej bredni dzisiaj

@MaciasVEB Wypożyczyć zawodnika, który kosztował nas krocie 1,5 roku temu żeby się odbudował szkoda słów.

@Coutinho007 sprzedaż tez raczej pochopna :) skoro klub inwestuje taka kasę i energii w sprowadzenie tego zawodnika to warto jednak przemyśleć takie ruchy.

@MaciasVEB co do Malcolma to on nie musi się odbudowywać. Po prostu nie jest uwzględniany w planach EV i nie dostawał szans. Temu trenerowi nie jest potrzebny. A szkoda.

@BARCELONISTAnr1 Wolał bym sprzedać za w miarę dobry hajs niż bez sensu wypożyczać a on i tak nie wróci odbudowany. Nie pamiętam piłkarza, który by się odbudować i wrócił z wypożyczenia do nas lepszy.

@Coutinho007 zgadzam się z Tobą 100%, oznaczyłem Ciebie przez przypadek :) odnosiłem się do sprzedaży. Wypożyczenie ...brak słów

@BARCELONISTAnr1 Niektórzy chyba dalej nie nauczyli się, że wypożyczenie jest jednoznaczne z wylotem z klubu, nie pamiętam takiej sytuacji kiedy piłkarz z wypożyczenia wrócił do nas silniejszy, natomiast pamiętam jak z Munirem było jak wrócił do nas z Alaves i kompletnie nie zrobił kroku do przodu jeżeli chodzi o rozwój i szybko odszedł zaś Deulofeu był na wypożyczeniu w Sevilli i w Watford, później odszedł, do Watford i Milanu i wrócił do Barcy i kompletnie zapomniał jak się gra tutaj w piłkę. Wyglądał bardziej jak wychowanek jakiegoś średniaka z Premier League niż jak wychowanek Barcy.
« Powrót do wszystkich komentarzy