Joan Gaspart: Kiedy Neymar zdobędzie trzy gole na Camp Nou, ludzie nagrodzą go oklaskami

Radek Koc

10 lipca 2019, 22:00

Cadena SER

24 komentarze

Były prezydent FC Barcelony Joan Gaspart był gościem w programie "La Gradería" na antenie Cadena SER i wypowiedział się na temat Neymara. Działacz jest zwolennikiem powrotu Brazylijczyka na Camp Nou pod pewnym warunkiem.

- Neymar to wyjątkowy zawodnik. Odszedł z Barcelony w taki, a nie inny sposób. Zupełnie to się nam nie spodobało. PSG zrobiło wówczas to, co musiało zrobić - zaoferowało mu lepsze warunki ekonomiczne. Nam, kibicom Barcelony, tamta historia zupełnie nie przypadła do gustu. 

- Teraz Neymar mówi, że chce wrócić do Barcelony. Przyznaje, że dwa lata temu popełnił błąd. Wtedy czuliśmy się z tym źle, ale jeśli teraz chce powrócić i przyznaje się do błędu... Co powinniśmy zrobić? Potępić go na zawsze za jego błąd? 

- Gdybym miał decydować, podpisałbym z nim kontrakt z możliwością surowego ukarania go za niewłaściwe zachowanie. Wyobrażam sobie, że Neymar nie będzie chciał stracić pieniędzy z tego powodu. Ze sportowego punktu widzenia jakość Brazylijczyka nie podlega żadnej dyskusji. Czasami jednak robi rzeczy, które nie do końca idą w parze z filozofią naszego klubu. 

- W przypadku Neymara istnieje kwestia urażonej dumy, którą udałoby się naprawić dzięki przyznaniu się piłkarza do błędu. Zarząd Barçy nie jest oceniany przez pryzmat dumy, tylko przez liczbę zdobywanych tytułów. Jeśli Neymar trafi z powrotem do Barcelony i strzeli trzy gole, kibice na Camp Nou nagrodzą go oklaskami. 

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Bo Camp Nou zazwyczaj do połowy wypełnione jest turystami i niedzielnymi kibicami, którzy nie wiedzą w jakich okolicznościach ten wąż uciekał z FCB. :v

"Czasami jednak robi rzeczy, które nie do końca idą w parze z filozofią naszego klubu." Otóż to - samo odejście to mały pikuś z tym co wyrabia teraz To co wyrabia poza boiskiem powinno go skreślić na dobre

Neymar co zrobił to zrobił, ale trzeba przyznać że biorąc pod uwagę tylko aspekt sportowy - jest Barcelonie potrzebny do życia jak ludziom powietrze.
To jedyny człowiek, który może odciążyć Messiego, a nie tylko patrzeć jak zagrać do niego piłkę.
Co nie zmienia faktu, że to jak zakpił z klubu i kibiców przy swoim odejściu, wyrwało solidną zadrę w sercach cules, więc nie dziwota, że tyle osób jest przeciwnych temu zakupowi.
Ja osobiście mam mega mieszane odczucia, właśnie z tych dwóch względów podanych powyżej.
Ciekawe jak to się zakończy.

Mógłby przejść ale na Bernaběu u nas nie ma czego szukać

Prawda, zwłaszcza jeśli zrobi to na Bernabéu

Jak strzeli te 3 gole jeszcze Realowi to już w ogóle będą kibice zadowoleni . :)

No Shit Sherlock, jak do nas dojdzie to wiadome, że będzie wspierany jako piłkarz naszego klubu, ale póki nie jest w naszym klubie to możemy swoją dezaprobatę wykazać.

Jeden jest dla mnie argument za sprowadzeniem Neymara. Jak wróci, to będzie ogromnie chciał udowodnić na boisku, że było warto.

Czegoś takiego na pewno nie będzie.

Nie ludzie, a chorągiewki. Tak powinno pisać.

Przecież Neymar nie powiedział że popełnił błąd odchodząc z Barcy. To są spekulacje.

Czasy Gasparta na szczęście dawno minęły. Lepiej opowiedziałby po latach jak tych długów narobił w klubie, pomijając kwestie sportowe za jego rządów....

Dokładnie tak to działa "chleba i igrzysk", tego przede wszystkim chcą ludzie, rozrywki zachwycać się i klaskać, a ta euforia sprawia, że pewne rzeczy przestają być takie istotne jak wcześniej, tak będzie, jest i było już za czasów Koloseum.

Niby racja, Joan dobrze prawi ale mimo wszystko to szambo nadal mocno bije, smród nadal unosi się i gryzie mocno po nozdrzach. Jakoś nie wyobrażam sobie jego powrotu. Wiem, że sportowo wyniósłby wiele, jednak kwestie finansowe, relacje z władzami PSG oraz sposób w jaki rozstał się z nami Brazylijczyk nie pozostawiają dla mnie złudzeń. Niech zostanie w Paryżu i siedzi w tym czyśćcu kolejny sezon.