Neto ósmym bramkarzem Barcelony, który będzie występował z numerem 13 na koszulce

Dariusz Maruszczak

10 lipca 2019, 13:00

Mundo Deportivo

8 komentarzy

Brazylijczyk Neto został wczoraj oficjalnie zaprezentowany jako nowy piłkarz Barcelony. 29-latek będzie występował z numerem 13 na koszulce jako ósmy bramkarz w historii klubu.

„Trzynastka” nie tylko w świecie sportu jest uznawana za pechową liczbę, ale występowali w niej m.in. Gerd Müller czy Eusebio. Jeżeli chodzi o bramkarzy Barcelony, w latach dziewięćdziesiątych numer 13 przywdziewali Jesús Angoy i Carles Busquets, którzy byli głównie rezerwowymi. Następnie przejął go Ruud Hesp. Holender trafił do klubu w 1997 roku i był podstawowym bramkarzem Blaugrany. Po jego odejściu „trzynastkę” przejął w 2001 roku wychowanek Pepe Reina.

Następnym rezerwowym bramkarzem z tym numerem na koszulce był José Manuel Pinto, który przez wiele lat był zmiennikiem Víctora Valdésa. Kolejnym zawodnikiem występującym z „trzynastką” był Claudio Bravo, przez dwa lata podstawowy golkiper Barcelony w LaLidze. Chilijczyk zdecydował się na odejście z klubu w 2016 roku, a pozostawiony przez niego numer przejął Jasper Cillessen. Teraz z „trzynastką” będzie grał Neto.

Neto będzie drugim brazylijskim bramkarzem w historii Barcelony. Pierwszym był Jaguare Becarra, który trafił do katalońskiego klubu w 1931 roku, ale nie został w nim na długo. Zobaczymy, jaki los czeka Neto.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

i tak nie bedzie gral, wiec pech na boisku go ominie

Będę o tym opowiadał wnukom :D

Niezbędna informacja, brawo dla redakcji :)

na ławce można siedzieć z dowolnym numerem :P

Według mnie drugi bramkarz powinien mić nr 12

W Hiszpanii 13 jest zarezerwowana dla bramkarzy od jakiegoś czasu, więc nie rozumiem po co MD pisze takie nic niewnoszące artykuły.