Kwestia godzin, czyli podsumowanie porannych doniesień transferowych

Julia Cicha

9 lipca 2019, 12:00

43 komentarze

Dziś dyrektor sportowy PSG poinformował, że Francuzi rezygnują ze starania się o Matthijsa de Ligta. Nowym nazwiskiem w hiszpańskich mediach jest za to Victor Lindelof.

Antoine Griezmann

Mundo Deportivo: Dziennik przedstawia różnice między wpłaceniem klauzuli a zwykłym transferem. W pierwszym przypadku Barcelona musi zapłacić jednorazowo 120 milionów euro. W drugim może rozłożyć płatność na raty, ale będzie musiała doliczyć podatek VAT (21%, czyli 25,2 mln). 

Samuel Umtiti

Mundo Deportivo: We Francji mówi się, że jeśli jakiś piłkarz zostanie włączony w transfer Neymara, to faworytem PSG jest Umtiti. Paryżanie potrzebują obrońcy, a Barça wyceniła Big Sama na 60 milionów euro. 

Víctor Lindelof

Mundo Deportivo: Szwed jest planem B po niepowodzeniu w sprowadzeniu de Ligta. Barcelona wielokrotnie próbowała rozmawiać z Manchesterem United, ale zawsze mówiono jej, że nie jest on na sprzedaż. Agent zawodnika powiedział: "Lindelofem interesuje się wielki europejski klub, ale kwestia jego odejścia zależy od United". 

Matthijs de Ligt

Mundo Deportivo: Barcelona miała porozumienie z Ajaksem (75 milionów euro), ale nie mogła dogadać się z piłkarzem. Jej oferta nie sięgnęła nawet 8 milionów euro netto (15 brutto), a Juventus zaoferował 10 (16,3 brutto). Podatki robią różnicę.

Sport: De Jong jadł ostatnio kolację z de Ligtem, ale nie wiadomo, czy próbował przekonać go do przenosin na Camp Nou. 

Le Parisien: Leonardo potwierdził w wywiadzie, że PSG rezygnuje ze stopera, ponieważ obecny moment nie jest dobry na wielką inwestycję. "Nie mamy zbędnych 200 milionów euro, które możemy ot tak wydać" - powiedział.

Neymar

AS: Dwie daty są kluczowe: 15 lipca, kiedy to według samego zawodnika ma on się stawić w Paryżu, oraz 23 lipca, kiedy PSG poleci do Chin na tournée. Jeśli Neymar chce odejść, na pewno spróbuje nie wsiąść na pokład samolotu.

Malcom

RMC Sport: Everton oferuje Barcelonie 36 milionów euro, a więc nieco mniej, niż Barça zapłaciła rok temu za Malcoma. Klub może potrzebować jednak pieniędzy na sprowadzenie Griezmanna i Neymara. Kilka miesięcy temu o zawodnika pytał Milan, a teraz obserwuje go również Arsenal.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Szkoda tego Malcoma ale mam nadzieję, że wynegocjują cenę, żeby cokolwiek zarobić na nim. A gdyby za Neya miał pójść Umtiti w rozliczeniu to De Ligt to must have! Nawet jestem w stanie na to pójść
« Powrót do wszystkich komentarzy