Riqui Puig: De Jong ma wielki talent, gra w stylu Barçy i może nam dać wiele radości

Dariusz Maruszczak

9 lipca 2019, 14:00

AS

46 komentarzy

Pomocnik Barcelony B Riqui Puig odwiedził kampus Nike w Księstwie Andory, podczas którego odpowiedział na pytania jego uczestników.

Puig wyraził opinię na temat nowego nabytku Barcelony Frenkiego de Jonga. – Jest piłkarzem o wielkim talencie, gra w stylu Barçy i może dać wiele radości nam i culés.

Pomocnik został zapytany o swój debiut w Barcelonie. – Kiedy byłem mały, chciałem grać w pierwszym zespole, i gdy to zrobiłem, była to niesamowita radość. Moment debiutu był rekompensatą za wysiłek i poświęcenie.

Puig określił, co oznacza dla niego gra z Leo Messim. – Jest to zachęta do tego, żeby grać z nim więcej i udowadniać, że można to robić.

19-latek zdaje sobie sprawę, że w przyszłym sezonie znów będzie występował w Barcelonie B. – Jestem częścią tego zespołu i jeśli dostanę szansę w pierwszej drużynie, zawsze będę z niej zadowolony.

Puig nie widzi jednak siebie w innej drużynie. – Bardzo podoba mi się w Barcelonie i mam nadzieję, że zostanę tu na wiele lat.

Młody pomocnik określił, kto jest dla niego wzorem do naśladowania na jego pozycji. – Xavi, Iniesta i również Pirlo.

Puig wypowiedział się także na temat ulubionego stylu gry. – Podoba mi się, oprócz Barcelony, jak grają Manchester City, Girona czy Ajax. Czy podoba mi się gra Liverpoolu? Nie, ponieważ wolę inny styl, z większą liczbą kontaktów z piłką i tikitaką.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Czaicie to uczucie gdy wychodzac z domu widzicie/slyszycie te stare dewoty rozmiawiajaca o tym jak teraz jest zle, jaki PRL, Komuna byly zajebiste? Od jakiegos czasu mam to samo wchodzac na fcb.com xd

Czy tylko mnie śmieszy już to sformułowanie 'da nam wiele radości'? :D

Niestety u Valverde za dużo nie pogra :/

W przyszłym sezonie musi już być zawodnikiem pierwszej drużyny i dostawać minuty swoje. 19 lat to już wiek w którym zawodnicy grają pierwsze skrzypce w poważnych drużynach. Skończcie z tą muskulaturą, to nie jest rugby czy zawody strongamanów. Iniesta wyglądał identycznie, jest i było wielu piłkarzy jeszcze młodszych i mniejszych od niego. W jakim meczu nie zagrał to pokazywał jakość i jego przyszłość powinna być w pierwszej drużynie od nowego sezonu! Jeśli nie on, to ja już nie wiem kto z wychowanków miałby grać u nas. Musimy przestać wydawać kasę na nowych i przepłacać, tylko dlatego, że inne kluby to robią! To jeden z największych talentów od czasów Iniesty i Xaviego.

Zapomniał dodać - "A ja w tym czasie posłucham Pana Ernesto i 10 lat jeszcze pogram w Barcy B"

Mogę się założyć, że Barcelona ma plan wobec Puiga. Pewnie zagra w każdym lub prawie każdym sparingu i dostanie sporo szans w PK i jakieś w lidze, a za rok będzie piłkarzem pierwszego zespołu. Klub dość silnie go promuje przy różnych okazjach, tak jak teraz przy nowych koszulkach. To pokazuje, że będą na niego liczyć.

Busquets w pierwszych dwóch sezonach prokurował mnóstwo niebezpiecznych sytuacji a grał wciąż i wyrósł z niego crack. Valverde widać nie ma jaj

#TeamTiki-Taka
#TeamPep
#TeamPossesionBall

19-latek zdaje sobie sprawę, że w przyszłym sezonie znów będzie występował w Barcelonie B.

Tak marnuje się talenty.

Martwi mnie ten chłopak, 19sto latkowie w dzisiejszych czasach grają już w konkretnych klubach ważne role np. De Ligt, Sancho, Havertz, a nasza "największa perła" będzie kolejny sezon kisić się na poziomie 3 ligi hiszpańskiej.

"Gra w stylu Barcy"... ale mu wrzucil.

Zobaczyć tą dwójkę w środku pola to marzenie i szansa na powrót do normalności. Dwa niesamowite talenty... Visca El Barca.. Chciałbym trener xavi I iniesta jako asystent... Wroci bym magia tiki taka

Zobaczyć tą dwójkę w środku pola to marzenie i szansa na powrót do normalności. Dwa niesamowite talenty, które by blyszczaly pod okiem solidnego trenera. A tymczasem... najprawdopodobniej ława

Ten chłopak mam nadzieję, że dostanie więcej szans w tym roku! W jego grze było widać to coś!

Trochę to śmiesznie brzmi jak młodszy Riqui mówi na temat talentu Frenkiego :P
A nie czekajcie, między nimi są 2 lata różnicy :O